Wydrukuj tę stronę
czwartek, 28 kwiecień 2022 20:47

Wszystko czego potrzebujesz do Pierwszej Komunii Świętej

Napisane przez RED

Pierwsza Komunia to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego młodego katolika. Aby móc przyjąć sakrament, należy w odpowiedni sposób się do tego przygotować. Poza uczęszczaniem na spotkania w kościele i pozyskaniem istotnej wiedzy, konieczne jest również zaopatrzenie dziecka w potrzebne przedmioty. Co zatem okaże się niezbędne? Podpowiadamy.

Co trzeba mieć, aby przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej?

Aby dziecko mogło przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej powinno posiadać kilka niezbędnych w tym dniu przedmiotów. Poza odpowiednim strojem, ważne będą również takie artykuły jak: różaniec, medalik, świeca oraz książeczka do komunii. W przypadku różańca, jego zakupu dokonuje się z reguły wcześniej, ponieważ okazuje się być niezbędny podczas nabożeństw różańcowych, na które dzieci przystępujące do komunii mają obowiązek niejednokrotnie uczęszczać. To samo dotyczy książeczki do komunii, inaczej modlitewnika. Jest ona niezwykle pomocna w przygotowaniach do Pierwszej Komunii Świętej. Z jej pomocą dziecko może przygotować się do spowiedzi i opanować najważniejsze modlitwy. Ponadto, stanowi ułatwienie uczestnictwa w liturgiach. W przypadku świecy i medalika nie są one obligatoryjne, jednak niewątpliwie stanowią pamiątkę z uroczystości.

Co warto podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Uroczystość jaką jest Pierwsza Komunia Święta, to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu młodego katolika. Dlatego też rodzice oraz zaproszeni na nią goście powinni podarować mu w tym dniu coś wyjątkowego, co będzie stanowiło upamiętnienie przyjęcia sakramentu. Jedną z najlepszych możliwych opcji stanowią przedmioty związane z kultem religijnym, czyli dewocjonalia. Mowa tu między innymi o Piśmie Świętym, figurze świętego, medaliku czy różańcu w postaci bransoletki na rękę. Doskonale w roli podarunku na tę wzniosłą uroczystość sprawdzą się obrazki komunijne, album na zdjęcia komunijne czy ramki na fotografię pierwszokomunijną. Osoby, które chciałyby podarować dziecku coś nietuzinkowego, mogą pokusić się o wybór gry religijnej, która nie tylko dostarczy dziecku rozrywki, ale w interesujący sposób pozwoli poszerzać wiedzę w dziedzinie religii. W sklepach liturgicznych dostępny jest ogromny wybór przedmiotów, które sprawdzą się w roli pamiątek komunijnych, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego.

Gdzie kupić wyprawkę do Pierwszej Komunii Świętej?

Zakup wyprawki do Pierwszej Komunii Świętej wielu opiekunom spędza sen z powiek. Często obawiają się oni o to, że nie uda im się znaleźć niezbędnych w tym dniu przedmiotów. Jak się jednak okazuje istnieją miejsca oferujące wszystko to, co będzie potrzebne. Jednym z nich jest internetowy sklep liturgiczny, którego asortyment dostępny jest tu www.liturgiczny.pl. W jego szerokiej ofercie znajdują się zarówno różańce, modlitewniki, świece, jak i zaproszenia oraz pamiątki I Komunii Świętej. Można kupić tam również wianki komunijne, peleryny, rękawiczki, torebeczki i muszki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu i dokonywania w nim zakupów.