Wydrukuj tę stronę
środa, 04 maj 2022 20:18

Fortinet - profesjonalne szkolenia dla IT

Napisane przez RED

Fortinet to międzynarodowa korporacja, która zajmuje się tworzeniem, rozwojem i sprzedażą oprogramowania. Profesjonalne szkolenia dla pracowników IT z zakresu obsługi produktów Fortinet pozwalają rozwinąć zawodowy potencjał. Amerykańska korporacja międzynarodowa to bowiem producent, którego sprzęt i oprogramowanie zdecydowanie warto znać na poziomie zaawansowanym.

Szkolenia produktowe Fortigate – co obejmują?

Szkolenia produktowe Fortigate gwarantują wszystkim uczestnikom naukę profilaktycznych zachowań i działań, a także stosowania czynności naprawczych w sytuacjach związanych z bezpieczeństwem IT. Z tego powodu możliwa jest ochrona firmy przed zagrożeniami, które czyhają w internecie. Firmy, które nie zadbają o wspomniany aspekt, mogą bowiem łatwo stać się ofiarą: włamań, wirusów, ataków, a także spamu i wycieku poufnych danych. Wymienione zagrożenia mogą powodować zarówno straty finansowe, jak i problemy natury prawnej. 

To w obowiązku przedsiębiorstwa jest bowiem zabezpieczyć się przed niepożądanymi działaniami osób trzecich, a także przed awariami. Nierzadko zdarza się, że firmy, którym w jakiś sposób skradziono dane osobowe klientów, poza stratami wizerunkowymi, narażone są również na kary finansowe nakładane przez państwowe instytucje. Produktowe szkolenia Fortigate prezentują od A do Z, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w sieci. W związku z tym uczestnicy mogą nauczyć się między innymi:

  • administracji urządzeniem FortiAnalyzer,
  • administracji urządzeniami FortiGate z wykorzystaniem FortiManagera,
  • dbać o kompleksowe bezpieczeństwo sieci komputerowej,
  • monitorować infrastrukturę IT,
  • konfigurować urządzenia

i wiele więcej.

Szkolenia produktowe Fortigate – gdzie wybrać?

Jednym z doskonałych miejsc, do którego warto udać się na szkolenie Fortigate jest centrum szkoleniowe I know IT. Przemawiają za tym poważne argumenty. Przede wszystkim usługodawca, któremu warto w tym zakresie zaufać, powinien mieć spore doświadczenie. Dodatkowo firma prowadząca szkolenia, do której dobrze jest oddelegować pracowników, powinna móc pochwalić się sporą liczbą certyfikatów zdobytych przez trenerów. Takie dokumenty z pewnością potwierdzają wysoki poziom umiejętności zarówno z zakresu omawianych zagadnień, jak i samego sposobu przekazywania wiedzy. Dodatkowo warto udać się do takiego miejsca, które odznacza osoby kończące szkolenia certyfikatami potwierdzającymi nabyte kompetencje. 

Szkolenie Fortigate w miejscu, do którego warto się udać, musi udostępniać profesjonalne rozwiązania i urządzenia. Tylko wtedy możliwe jest połączenie nabywanej wiedzy z praktycznymi umiejętnościami. Docenić trzeba również takie centra szkoleniowe, w których pojawia się możliwość dostosowania terminów szkoleń do indywidualnego zapotrzebowania klienta. Sytuacja, w której certyfikowani trenerzy pojawiają się w siedzibie firmy po to, aby na miejscu przeprowadzić szkolenie, jest wymarzona dla każdego przedsiębiorstwa.