• 1
  • 2
środa, 29 czerwiec 2022 14:22

Trzy oryginalne prezenty na wieczór kawalerski

Napisane przez RED

Wieczór kawalerski to dla mężczyzny symboliczne rozstanie z wolnością. Tego dnia panowie nieco folgują swoim zachciankom. W dobrym tonie jest przyniesienie przyszłemu małżonkowi prezentów. Oto czym go zaskoczysz.

Papieros elektroniczny jako alternatywa dla tradycyjnego

O szkodliwości palenia papierosów napisano już wiele opasłych tomów. Oczywiście palenie paleniu nierówne. Liczy się nie tylko ilość wypalanych papierosów, ale też ich jakość. Nie bez powodu papierosy elektroniczne stały się hitem ostatnich lat. I taki właśnie papieros elektroniczny Logic Compact warto podarować przyszłemu panu młodemu, który do tej pory palił tradycyjne papierosy.

Korzyści? Cała masa, począwszy od reakcji przyszłej małżonki. Jeśli sama nie pali, na pewno denerwuje ją dym z papierosów. Tymczasem e-papierosy nie generują dymu. Nie spalają też substancji smolistych, co na pewno wpływa na zdrowie. Nazwano je elektronicznymi papierosami, by wyraźnie wskazać grupę odbiorców, ale specjaliści twierdzą, że ze względu na specyfikę ich działania lepszą nazwą były inhalator.

Pierwsze badania jasno wskazują, że e-papierosy szkodzą mniej niż te tradycyjne. Czy mają jakieś skutki uboczne? Trudno jednoznacznie określić, bo ich obecność na rynku jest stosunkowo krótka.

Warto też zauważyć, że po e-papierosy sięgają osoby, które chcą zerwać z nałogiem tytoniowym. To także może być przesłanką do wręczenia Logic Compact jako prezentu na wieczór kawalerski.

Duch Puszczy, czyli prezent-żart

O Duchu Puszczy słyszał zapewne każdy mężczyzna, choć… nie powinien. To bimber, którego wytwarzanie jest w Polsce nielegalne. Dlatego samego bimbru nie można wręczyć koledze, który właśnie świętuje wieczór kawalerski. Można sobie jednak nieco z niego zażartować, wręczając mu… pustą butelkę, a jeszcze lepiej cały zestaw, zapakowany w elegancką skrzynkę z drewna.

Taki prezent może mieć co najmniej kilka podtekstów:

  • jeszcze tylko wesele i koniec z piciem, żona nie pozwoli,
  • wybacz, kolego, ale to wszystko, na co nas stać,
  • nie mogliśmy kupić bimbru, no ale wlej sobie tu, co uważasz za stosowne.

Sama nazwa Duch Puszczy brzmi na tyle intrygująco i niejednoznacznie, że taki prezent można wręczyć nawet abstynentowi. Butelki będzie mógł wykorzystać choćby na sok domowej roboty.

Istnieje cała kolekcja akcesoriów z logo Ducha Puszczy. To nie tylko butelki i skrzynki na alkohol, ale też etykiety na butelki. Niektórzy sprzedawcy do butelek dołączają kieliszki. To wyroby kolekcjonerskie, które ładnie zaprezentują się w domowym barku. Można więc wręczyć taki prezent całkiem na serio, jeśli wiemy, że kolega-przyszły mąż jest kolekcjonerem różnorakich akcesoriów związanych z alkoholem, np. ma pokaźną kolekcję butelek, firmowych kieliszków, korków do wina itp.

Biżuteria z krzemieniem pasiastym – warto pomyśleć też o przyszłej pannie młodej

Żony bywają różne, nie wszystkie patrzą przychylnym okiem na kolegów. Szczególnie tych wręczających skrzynki na alkohol i papierosy elektroniczne. Warto więc zawczasu zadbać o dobre stosunki z żoną kolegi, bo to gwarantuje utrzymanie z nim bliskich kontaktów także po ślubie.

Niestety panowie rzadko myślą o tym, żeby przy okazji prezentów na wieczór kawalerski kupić też coś dla narzeczonej. A przecież słowa: „Kochanie, zobacz, co ci kupili moi koledzy” rozjaśnią niejedno damskie oblicze. Warto o tym pamiętać, tym bardziej że wydatek nie musi być duży.

Co kupić kobiecie? Kosmetyki i perfumy powinna sobie wybierać sama, podobnie ubrania i dodatki. Natomiast bardzo bezpiecznym prezentem jest biżuteria w neutralnych kolorach. Dobrze sprawdzi się krzemień pasiasty osadzony w srebrze.

Krzemień pasiasty to kamień, któremu przypisuje się szereg pozytywnych właściwości. Nazywany jest kamieniem optymizmu – noszące go kobiety patrzą na świat przez różowe okulary. Ponadto krzemień pasiasty działa antydepresyjnie i relaksująco, niweluje zmęczenie i skutki nadmiaru pracy, dodaje energii. Jest niezastąpiony dla kobiety, która właśnie wstępuje w związek małżeński i bierze na swoje barki nowe obowiązki. A przy tym jest bardzo dekoracyjny i trudno mu się oprzeć.

Taki prezent może przybrać formę bransoletki, kolczyków lub wisiorka. Można też pokusić się o kupienie całego garnituru.

Gruby Benek