• 1
  • 2
sobota, 02 lipiec 2022 08:51

Przydatne funkcje i technologie w urządzeniach AGD

Napisał

Nowoczesne sprzęty do kuchni potrafią zaskoczyć. Nie tylko ciekawym designem i wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów, ale również wszelkiego rodzaju dodatkami. Mowa tutaj zarówno o elementach wyposażenia, jak i przydatnych trybach oraz opcjach. Dzięki nim ich możliwości stają się znacznie szersze, na czym oczywiście zyskują użytkownicy.

Wszystko to sprawia, że warto dokładnie sprawdzić, co takiego są w stanie zaimplementować producenci sprzętów AGD. Świetnie pod tym względem prezentują się chociażby lodówki, które często w zupełności nie przypominają urządzeń, jakie były dostępne jeszcze kilka lat temu.

Producenci nowoczesnych lodówek – jaką firmę wybrać?

Zanim jednak przejdziemy do przedstawiania konkretnych rozwiązań, warto zastanowić się nad tym, jacy producenci je dostarczają. Mowa tu zwłaszcza o systemach autorskich i dedykowanych, których nie da się znaleźć nigdzie indziej.

W tej kategorii cenione są w szczególności lodówki Samsung, które często określa się mianem innowacyjnych. Nic w tym jednak dziwnego – wystarczy zwrócić uwagę na poszczególne modele, by zrozumieć, jak wiele potrafią.

Spośród technologii wychwalanych najczęściej trzeba wymienić zwłaszcza te, które usprawniają chłodzenie produktów spożywczych na wszystkich poziomach. Takie systemy jak All Around Cooling, Power Freeze czy też Twin Cooling Plus sprawiają, że utrzymanie ich świeżości na dłużej staje się możliwe. Do tego dochodzą technologie inteligentne, takie jak Smart Convertible 5w1 – zapewnia wybór jednego z pięciu trybów, pozwalających na przykład zamianę zamrażalnika w zwykłą chłodziarkę.

Czym wyróżniają się nowoczesne lodówki?

Jak widać, autorskie rozwiązania sprawiają, że urządzenia łatwo można dostosować do własnych potrzeb oraz wymagań. Bez względu na to, czy mowa jest o lodówkach dla całej rodziny czy dla singla.

To samo tyczy się jednak technologii uniwersalnych, implementowanych przez wiele firm. Przed zakupem warto więc zwrócić na nie uwagę, by następnie wybrać te, które okażą się naprawdę przydatne. Zdecydowanie ułatwi to wybór konkretnego modelu.

  • Standardem od pewnego czasu jest system No Frost, który chroni przed powstawaniem szronu. Musisz jednak pamiętać, że niektórzy producenci stosują go w całej lodówce (pełny No Frost), podczas gdy pozostali decydują się na jego montaż tylko w chłodziarce lub tylko w zamrażalniku.
  • Efektownie prezentują się zwłaszcza funkcje automatyczne i inteligentne, ponieważ dzięki nim lodówka sama ustawiania optymalne parametry pracy. Wszystko po to, by stworzyć najlepsze warunki do przechowywania produktów.
  • Na pewno przyda się możliwość wydzielania konkretnych stref chłodzenia, dostosowanych na przykład o warzyw, nabiału czy też wędliny.
  • Sporą popularnością cieszy się kostkarka, a także dystrybutor wody. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że mechanizmy te przeważnie zajmują dużo miejsca wewnątrz.

To oczywiście nie wszystko. Wymienić można również zdalne sterowanie, tryby ECO, nowoczesne oświetlenie, wygodny panel elektroniczny i wiele więcej. Jeżeli więc szukasz nowoczesnej lodówki, porównaj oferty różnych sklepów internetowych, które znajdziesz na tej stronie: https://www.skapiec.pl/cat/308-lodowki.html.

Przydatne funkcje w ekspresach do kawy i blenderach kielichowych

Nie tylko lodówki kupowane są ze względu na przydatne systemy zaimplementowane przez producentów. Także tak zwane małe AGD jest z tego znane. Przykładem na to niech będą blendery kielichowe, których zastosowanie jest ściśle określone, jednak dodatkowe funkcje często sprawiają, że ich użycie jest znacznie wygodniejsze.

Mowa tutaj przede wszystkim o łatwej regulacji prędkości obracania się ostrzy czy dedykowanych trybach, które służą konkretnej czynności – na przykład kruszeniu lodu, ubijaniu piany bądź miksowaniu.

Mocno rozbudowane pod tym względem bywają też ekspresy do kawy. W ich przypadku poziom rozbudowania zależy od konkretnego modelu. Najprostsze urządzenia pozwalają na regulację mocy i temperatury, te bardziej zaawansowana zapewniają dostęp do systemu spieniania mleka, a także trybów parzenia kawy – espresso, latte macchiato, americano etc.

To jednak nie koniec, ponieważ wielu producentów decyduje się też za implementację automatycznego czyszczenia, jak również wielu zabezpieczeń, które mają chronić urządzenie przed przepięciami oraz innymi czynnikami mogącymi doprowadzić do jego uszkodzenia.

Nie można zapomnieć też o wbudowanych młynkach, które mielą ziarna kawy tuż przed procesem parzenia oraz rozbudowanych panelach sterowania. Dzięki nim do przygotowania napoju często wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Takie ekspresy są bardzo cenione przez użytkowników, dlatego cieszą się sporą popularnością.

Oczywiście bez względu na to, które dokładnie funkcje przypadną Ci do gustu, podczas wyboru konkretnego modelu musisz zwrócić uwagę również na inne kwestie. Mowa w tym miejscu przede wszystkim o kluczowych parametrach technicznych. Sprawdzisz je poprzez porównywanie dostępnych ekspresów, a także ofert różnych sklepów internetowych, dostępnych na tej stronie: https://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html.

Gruby Benek