• 1
  • 2
niedziela, 24 marzec 2019 20:11

Kolejny "pływacki " weekend za nami !

Napisane przez RED

Dzisiaj odbyła się ostatnia IV runda Ełckiej Ligi Pływackiej, zakończona podsumowaniem kilkumiesięcznych zmagań najlepszych pływaków z naszego regionu. W całej edycji zawodów, trwających od 25.11.2018. r. do 24.03.2019 r wystartowało ponad 300 zawodników z Ełku,Giżycka, Pisza, Olecka, Grajewa, Gołdapi i Augustowa.

Świetnie w całych zawodach zaprezentowali się młodzi pływacy z naszego klubu, którzy godnie reprezentowali nasze miasto. Na starcie stanęło dziś 6 naszych zawodników z dużymi szansami na wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej. Wszyscy znakomicie sobie poradzili, w pełni realizując przedstartowe założenia trenerów.

Starty uwieńczone zostały wysokimi miejscami i nowymi rekordami życiowymi: Szymon Jaroszuk (6m. st. grzbietowy, 5m. dowolny), Bartosz Chilicki (1m. grzbiet, 2m. dowolny), Kuba Wasilewski (1m grzbiet ,2m. dowolny), Malina Madden (1m. motyl,1m. klasyczny), Michał Grzesiukiewicz (1m. dowolny, 2m. motyl), Kuba Karp (3m. grzbiet, 4m. dowolny).

Po ostatniej rundzie zmagań przyszedł czas na podsumowanie całej ligi pływackiej oraz na wręczenie nagród. Zwycięzcami ELP w sezonie 2018/19 i zdobywcami głównych nagród Grand Prix Ełku w Pływaniu została dwójka naszych zawodników!!! W kat. wiekowej 11 lat zwyciężył Kuba Wasilewski, który po 8 startach zgromadził największą liczbę punktów. Był również naszym najwszechstronniejszym zawodnikiem, gdyż wystartował i zwyciężył we wszystkich konkurencjach. W kat. 15-16 lat zwyciężyła bezkonkurencyjna Agata Piekarska, która ze względu na dużą przewagę punktową, mogła pozwolić sobie na "odpuszczenie" ostatniej rundy. Vice mistrzami ligi pływackiej zostali również nasi zawodnicy. W kat. 10 lat Bartosz Chilicki, aktualny mistrz woj. podlaskiego w sprincie, który do ostatniej konkurencji walczył jak równy z równym z reprezentantem Ełku i aktualnym mistrzem woj. warmińsko-mazurskiego, ostatecznie ustępując mu najwyższego miejsca na podium. W podobnej sytuacji znalazła się nasza młoda, pracowita żabkarka Malina Madden, której zabrakło bardzo niewiele do pierwszego miejsca na podium. Należy wspomnieć, że Malinka swoją ciężką pracą i wzorową postawą na treningach jest osobą godną do naśladowania nie tylko przez najmłodszych, ale i starszych pływaków.

Ważnym wydarzeniem dla naszego klubu był w ten weekend występ Agaty Piekarskiej w Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie. Agata sprawiła nam miłą niespodziankę i zajęła w swojej kat. wiekowej (17 lat) 3 miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym. W klasyfikacji najlepszych żabkarek uplasowała się na 5. pozycji wśród 17-latek. Wielkie gratulacje Agatko!!!

Olbrzymie brawa i gratulacje należą się wszystkim naszym zawodnikom za wspaniałe reprezentowanie naszego miasta na arenie ogólnopolskiej.

Chcieliśmy też podziękować Urzędowi Miasta Augustów za wsparcie finansowe klubu, które pozwoli nam godnie reprezentować miasto na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek