• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 01 kwiecień 2019 08:51

Zawodnicy UKS "Pływacy" się nie zatrzymują! Kolejne sukcesy

Napisane przez M.N.

W sobotę 30 marca w Białymstoku odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie. W wydarzeniu brało udział 367 dzieci z Augustowa, Białegostoku, Suwałk, Bielska Podlaskiego, Michałowa oraz Sokółki.


Klub UKS "Pływacy" Augustów reprezentowało trzech zawodników: Malina Madden , Agata Piekarska oraz Bartosz Chilicki. Wszyscy wrócili do Augustowa z miejscami na podium!
Malina Madden (była klasyfikowana ze starszymi dziewczynami!) - 3 miejsce na 100 m stylem klasycznym (rekord życiowy) oraz 6 miejsce na 100 dowolnym (również rekord życiowy i drugi wynik w roczniku!)
Agata Piekarska - 1 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym, 3 miejsce stylem dowolnym
Bartosz Chilicki - 2 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym i 2 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym

W tym samym czasie Kuba Wasilewski brał udział w dwudniowych XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z 30 klubów z całej Polski (m. in. Warszawa, Katowice, Gdańsk) oraz Rosji i Litwy. Pomimo bardzo silnej obsady zawodników 2 - krotnie stawał na 2. stopniu podium:
- 200m st. dowolnym, wyrównując jednocześnie kilkunastoletni rekord Augustowa (w tej kat. wiekowej), należący do jego obecnego trenera.... Michała Niedźwieckiego !!!
- 400m st. dowolnym
Zajął również 4. miejsce na 50 m st. dowolnym oraz 5. miejsce na 100m. st. dowolnym. W klasyfikacji generalnej najlepszych zawodników uplasował się na wysokiej 4. pozycji, z bardzo niewielką stratą punktową do podium.

Na koniec wielkie podziękowania dla trenerów Artura Paczyńskiego oraz Michała Niedźwieckiego za znakomite przygotowanie zawodników do sezonu co najlepiej pokazują wyniki podopiecznych !

Zapraszamy również wszystkie chętne dzieci na zajęcia nauki pływania, kursy prowadzimy w każdej kategorii wiekowej.

 

Gruby Benek