• 4
poniedziałek, 08 kwiecień 2019 09:43

Sparta zdeklasowana

Napisał

Sparta Augustów, na własnym stadionie, poniosła porażkę  0:4 z Biebrzą Goniądz. Tylko przez pierwsze minuty spotkania augustowianie pokazywali, że są w stanie coś zdziałać w tym spotkaniu.

Początek spotkania wyglądał bardzo obiecująco, Sparta stworzyła sobie parę sytuacji do zdobycia bramki. Później już tylko oglądaliśmy bardzo mądrą, dojrzałą grę ze strony piłkarzy przyjezdnych. Punktowali oni gospodarzy, którzy ewidentnie nie mieli pomysłu na swoją grę. Skończyło się na czterech straconych bramkach, co pokazuje w jakiej dyspozycji byli defensorzy Sparty.

Po spotkaniu wypowiedział się dla nas trener augustowian, Rafał Harasim:

"To był nasz najsłabszy mecz w tej rundzie. Graliśmy tylko pierwsze 7 minut, gdzie stworzyliśmy sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Może wszystko wyglądałoby inaczej gdyby wtedy coś wpadło. Niestety, po niewykorzystanych sytuacjach graliśmy coraz słabiej, w ogóle nie biegaliśmy. Za to zapłaciliśmy wysoką cenę, szczególnie, że drużyna Biebrzy nie grała nic specjalnego"

Mimo wysokiej porażki Sparta Augustów pozostała na 10 miejscu w tabeli IV ligi. W następnej kolejce podopieczni Harasima zmierzą się na wyjeździe z Wissą Szczuczyn. Faworytem tego spotkania wydają się gospodarze, którzy mają 5 punktów przewagi nad Spartą.

Skład Sparty: Moldenhower, Sakowicz, Niedzwiedzki, Ziarko, Wielgat, Harasimowicz, Zaniewski, Chabasinski, Krupiński, Sobolewski, Sałata