• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 09 kwiecień 2019 13:51

Augustowska Liga Piłki Siatkowej 2018/19- podsumowanie

Napisała

Już po raz ósmy Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie zorganizowało rozgrywki ALPS. W piątek 5 kwietnia miłośnicy amatorskiej siatkówki po raz ostatni spotkali się na parkiecie SP 4. Za zakończenie tradycyjnie rozegrany został turniej Augustowski Final Four. Była to okazja do zakończenia i podsumowania kończącego się sezonu 2018/19.

A był to bardzo ciekawy sezon. Po raz pierwszy drużyny grały w systemie meczy pięciosetowych, z których każdy wygrany set to punkt do klasyfikacji. Wśród drużyn walczących w ALPS stali bywalcy naszych rozgrywek, zespoły z Augustowa, Lipska i Różanegostoku.

W rundzie jesiennej ogromną siłę pokazali podopieczni Tomka Wiszyńskiego Juniorzy Centrum, którzy tę fazę rozgrywek zakończyli na fotelu lidera o dwa punkty przez ekipą Sponsorzy i cztery oczka przez Ślepskiem. O dwa punkty za podium znajdowała się ekipa Alibi Lipsk, rozgrywająca świetny sezon. Najniższy stopień podium wyraźnie podrażnił stoczniowców, którzy w rundzie rewanżowej zagrali niemal koncertowo. Poprawili znakomity wynik Juniorów z pierwszej rundy, odrobili straty do największych konkurentów i fotel lidera zajmowali niemal przez całą rundę rewanżową. Aż do końca. Dzięki temu zostali drugim zespołem obok Juniorów Centrum, któremu udało się dwukrotnie triumfować w rozgrywkach Augustowskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Drugie miejsce udało się obronić Sponsorom. Pod tą nazwą kryje się drużyna zbudowana na fundamentach 9 Fali. Kilku weteranów pod wodzą Tomka Kuźmickiego wzmocniona utalentowaną młodzieżą zagrała naprawdę świetny sezon i uzbierali tylko o dwa punkty mniej niż Ślepsk.

Dużo gorsza w rundzie wiosennej była postawa Juniorów, przez co spadli na najniższy stopień podium. Jednak usprawiedliwieniem może być to, że była to najbardziej zapracowana drużyna w czasie rundy rewanżowej. Juniorzy grali aż na czterech frontach: Mistrzostwa Polski Juniorów – ćwierćfinał V miejsce, Mistrzostwa woj. podlaskiego – II miejsce, oraz Licealiada woj. podlaskiego – mistrzostwo. W tym zestawieniu rozgrywki ALPS miały najniższą rangę, więc często zawodnicy ACE oszczędzali siły i trudno było im zagrać w optymalnym składzie. Osiagniete wyniki świadczą o ogromnych możliwościach tego młodego zespołu i z pewnością jeszcze o nich usłyszymy.

Augustowski Final Four uzupełnili jeszcze goście z Lipska – Alibi, którzy po raz pierwszy znaleźli się w najlepszej czwórce sezonu. W finale turnieju Juniorzy spotkali się ze Ślepskiem, dzięki czemu mieli okazję do rewanżu. Jednak rozpędzeni stoczniowcy po zaciętej walce zgarnęli całą pulę zwyciężając 2:0. W meczu o III miejsce Sponsorzy wygrali z Alibi również 2:0.
Podczas zakończenia najlepsze drużyny zostały nagrodzone specjalnymi trofeami, a zawodnicy medalami.

Nagrodzeni zostali również najlepsi zawodnicy wyróżniający się w przekroju całego sezonu.
Najlepszy atakujący – Adrian Karbowski (Ślepsk)
Najlepszy Blokujący – Rafał Tarasiewicz (Sponsorzy)
Najlepszy rozgrywający – Kacper Jankowski (Młodzicy)
Najlepszy Młody Zawodnik – Oskar Jodczyk (Młodzicy)
MVP sezonu, najlepszy zawodnik ligi – Czarek Wiśniewski (Ślepsk)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
DANBUS
Opał klasy PREMIUM
Agro
Foto Bajka - Fotograf
Eureka
Tepete - Auto zastępcze
GENERALI
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe