• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 09 kwiecień 2019 13:51

Augustowska Liga Piłki Siatkowej 2018/19- podsumowanie

Napisała

Już po raz ósmy Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie zorganizowało rozgrywki ALPS. W piątek 5 kwietnia miłośnicy amatorskiej siatkówki po raz ostatni spotkali się na parkiecie SP 4. Za zakończenie tradycyjnie rozegrany został turniej Augustowski Final Four. Była to okazja do zakończenia i podsumowania kończącego się sezonu 2018/19.

A był to bardzo ciekawy sezon. Po raz pierwszy drużyny grały w systemie meczy pięciosetowych, z których każdy wygrany set to punkt do klasyfikacji. Wśród drużyn walczących w ALPS stali bywalcy naszych rozgrywek, zespoły z Augustowa, Lipska i Różanegostoku.

W rundzie jesiennej ogromną siłę pokazali podopieczni Tomka Wiszyńskiego Juniorzy Centrum, którzy tę fazę rozgrywek zakończyli na fotelu lidera o dwa punkty przez ekipą Sponsorzy i cztery oczka przez Ślepskiem. O dwa punkty za podium znajdowała się ekipa Alibi Lipsk, rozgrywająca świetny sezon. Najniższy stopień podium wyraźnie podrażnił stoczniowców, którzy w rundzie rewanżowej zagrali niemal koncertowo. Poprawili znakomity wynik Juniorów z pierwszej rundy, odrobili straty do największych konkurentów i fotel lidera zajmowali niemal przez całą rundę rewanżową. Aż do końca. Dzięki temu zostali drugim zespołem obok Juniorów Centrum, któremu udało się dwukrotnie triumfować w rozgrywkach Augustowskiej Ligi Piłki Siatkowej.

Drugie miejsce udało się obronić Sponsorom. Pod tą nazwą kryje się drużyna zbudowana na fundamentach 9 Fali. Kilku weteranów pod wodzą Tomka Kuźmickiego wzmocniona utalentowaną młodzieżą zagrała naprawdę świetny sezon i uzbierali tylko o dwa punkty mniej niż Ślepsk.

Dużo gorsza w rundzie wiosennej była postawa Juniorów, przez co spadli na najniższy stopień podium. Jednak usprawiedliwieniem może być to, że była to najbardziej zapracowana drużyna w czasie rundy rewanżowej. Juniorzy grali aż na czterech frontach: Mistrzostwa Polski Juniorów – ćwierćfinał V miejsce, Mistrzostwa woj. podlaskiego – II miejsce, oraz Licealiada woj. podlaskiego – mistrzostwo. W tym zestawieniu rozgrywki ALPS miały najniższą rangę, więc często zawodnicy ACE oszczędzali siły i trudno było im zagrać w optymalnym składzie. Osiagniete wyniki świadczą o ogromnych możliwościach tego młodego zespołu i z pewnością jeszcze o nich usłyszymy.

Augustowski Final Four uzupełnili jeszcze goście z Lipska – Alibi, którzy po raz pierwszy znaleźli się w najlepszej czwórce sezonu. W finale turnieju Juniorzy spotkali się ze Ślepskiem, dzięki czemu mieli okazję do rewanżu. Jednak rozpędzeni stoczniowcy po zaciętej walce zgarnęli całą pulę zwyciężając 2:0. W meczu o III miejsce Sponsorzy wygrali z Alibi również 2:0.
Podczas zakończenia najlepsze drużyny zostały nagrodzone specjalnymi trofeami, a zawodnicy medalami.

Nagrodzeni zostali również najlepsi zawodnicy wyróżniający się w przekroju całego sezonu.
Najlepszy atakujący – Adrian Karbowski (Ślepsk)
Najlepszy Blokujący – Rafał Tarasiewicz (Sponsorzy)
Najlepszy rozgrywający – Kacper Jankowski (Młodzicy)
Najlepszy Młody Zawodnik – Oskar Jodczyk (Młodzicy)
MVP sezonu, najlepszy zawodnik ligi – Czarek Wiśniewski (Ślepsk)

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot