• 4
sobota, 20 kwiecień 2019 20:27

Remis w Wielką Sobotę

Napisał

Remisem 2:2 zakończyło się rozgrywane dziś spotkanie Sparty Augustów z drużyną KS Śniadowo. Augustowianie mimo kilku wybornych okazji nie potrafili zdobyć trzech punktów.

Spotkanie od początku obfitowało w walkę, optyczną przewagę miała drużyna Sparty. Jednak to drużyna gości niespodziewanie wyszła na prowadzenie po błędzie bramkarza miejscowych. Do przerwy obraz gry niewiele się zmienił. Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej połowie gdy odważniej zaczęli grać augustowianie. I dopięli swego w 58 minucie kiedy to wyrównującego gola mocnym strzałem zza pola karnego zdobył Mickiewicz. Dwie minuty później doszło do największej kontrowersji w meczu gdy bramki zdobytej przez Spartę nie uznał arbiter prowadzący spotkanie. Chwilę później padła jednak bramka dla gospodarzy, kolejnym trafieniem popisał się Mickiewicz. Gdy wyglądało na to, że Sparta ma mecz pod kontrolą to do remisu po chwili nieuwagi obrony doprowadziła drużyna ze Śniadowa. Do końca meczu, mimo wielu ataków gospodarzy do zmiany wyniku już nie doszło.

Po meczu, w rozmowie z nami wzburzenia nie krył Rafał Harasim, szkoleniowiec Sparty. Nie rozumiem czemu sędzia nie uznał bramki dla nas - powiedział.

Sparta Augustów spadła w tabeli IV ligi na 11 miejsce. Już za tydzień augustowian czeka wyjazd do Grajewa na mecz z tamtejszą Warmią.

Skład Sparty: Moldenhower, Kopiczko, Sakowicz, Ziarko, Chabasinski, Harasimowicz, Zaniewski, Krupiński, Sałata, Sobolewski, Mickiewicz