• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 08:24

XXV Ogólnopolskie Zawody Pływackie Szkół STO

Napisała

Wielki sukces wychowanków naszego klubu w Ciechanowie! Kuba Wasilewski i Malina Madden reprezentujący Społeczną Szkołę Podstawową STO w Augustowie przywieźli do naszego miasta 4 medale.

 

Kuba , który startował ze starszymi zawodnikami, otworzył rano worek z medalami, brązem na 50 metrów stylem grzbietowym. Po krótkim odpoczynku, w finale na 50 m stylem dowolnym popłynął po złoto, ustanawiając jednocześnie blisko 15-letni rekord Augustowa w swojej kat. wiekowej, który od dziś wynosi 30.82 s.
Po tak wymarzonym początku finałów, czekaliśmy na starty Malinki. Malina nie pozostawiła złudzeń rywalkom i od początku do końca wyścigu zdecydowanie prowadziła, zdobywając, w pełni zasłużone złoto.
W bardzo emocjonującym wyścigu na 100 m stylem zmiennym Malina walczyła jak równy z równym do ostatnich centymetrów. Niestety zabrakło kilku setnych sekundy do pierwszego miejsca i musiała zadowolić się srebrem.
W klasyfikacji generalnej za najlepszy start Malinka zajęła 1. miejsce , a Kuba w swoim roczniku był 2.

Wielkie gratulacje zawodnikom za wspaniałe reprezentowanie naszego miasta w kraju i przysłowiową walkę do końca. Podziękowania należą się trenerom , Arturowi Paczyńskiemu i Michałowi Niedźwieckiemu za świetne przygotowanie dzieci do zawodów. Wielkie ukłony również dla rodziców za chęci i zaangażowanie w organizacji wyjazdów dla dzieci ! Podziękowania należą się również pani Dyrektor STO w Augustowie Uli Jurgiel oraz Zarządowi STO w Augustowie za pomoc w organizacji wyjazdu (liczymy na dalszą współpracę).

Ze sportowym pozdrowieniem Zarząd UKS PŁYWACY AUGUSTÓW.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Foto Bajka - Fotograf
Foto Bajka - Lustra
Agro
Opał klasy PREMIUM
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz