• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 29 kwiecień 2019 08:24

XXV Ogólnopolskie Zawody Pływackie Szkół STO

Napisała

Wielki sukces wychowanków naszego klubu w Ciechanowie! Kuba Wasilewski i Malina Madden reprezentujący Społeczną Szkołę Podstawową STO w Augustowie przywieźli do naszego miasta 4 medale.

 

Kuba , który startował ze starszymi zawodnikami, otworzył rano worek z medalami, brązem na 50 metrów stylem grzbietowym. Po krótkim odpoczynku, w finale na 50 m stylem dowolnym popłynął po złoto, ustanawiając jednocześnie blisko 15-letni rekord Augustowa w swojej kat. wiekowej, który od dziś wynosi 30.82 s.
Po tak wymarzonym początku finałów, czekaliśmy na starty Malinki. Malina nie pozostawiła złudzeń rywalkom i od początku do końca wyścigu zdecydowanie prowadziła, zdobywając, w pełni zasłużone złoto.
W bardzo emocjonującym wyścigu na 100 m stylem zmiennym Malina walczyła jak równy z równym do ostatnich centymetrów. Niestety zabrakło kilku setnych sekundy do pierwszego miejsca i musiała zadowolić się srebrem.
W klasyfikacji generalnej za najlepszy start Malinka zajęła 1. miejsce , a Kuba w swoim roczniku był 2.

Wielkie gratulacje zawodnikom za wspaniałe reprezentowanie naszego miasta w kraju i przysłowiową walkę do końca. Podziękowania należą się trenerom , Arturowi Paczyńskiemu i Michałowi Niedźwieckiemu za świetne przygotowanie dzieci do zawodów. Wielkie ukłony również dla rodziców za chęci i zaangażowanie w organizacji wyjazdów dla dzieci ! Podziękowania należą się również pani Dyrektor STO w Augustowie Uli Jurgiel oraz Zarządowi STO w Augustowie za pomoc w organizacji wyjazdu (liczymy na dalszą współpracę).

Ze sportowym pozdrowieniem Zarząd UKS PŁYWACY AUGUSTÓW.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot