• 4
środa, 01 maj 2019 07:57

Augustowianie wracają ze złotem i brązem z Mistrzostw Polski

Napisała

W miniony weekend (27.04) odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym do lat 20, w Będzinie. W zawodach wzięli udział Anna Koronkiewicz oraz Eryk Paszkiewicz, absolwenci I LO w Augustowie.

Jako pierwsza wystartowała Ania, która została Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 72 kg, uzyskując w trzech bojach łącznie 337,5 kg. W przysiadzie ze sztangą zaliczyła 115kg. W ostatnim podejściu podjęła próbę na 122,5 kg, lecz poprzez popełniony błąd techniczny podejście nie zostało zaliczone. Drugie w kolejności jest wyciskanie sztangi leżąc, czyli koronny bój Ani, w trzeciej próbie uzyskała 72,5 kg. Trzecim oraz ostatnim bojem jest martwy ciąg. Udało się w nim finalnie zaliczyć 150 kg. Warto wspomnieć, że jest to czwarty złoty medal w tej randze zawodów i Ania zapewnia, że nie ostatni!

Eryk Paszkiewicz został brązowym medalistą w kategorii wagowej do 105 kg. Total jaki uzyskał to 625 kg. Przysiad ze sztangą zakończył z wynikiem 250 kg, atak na rekord Polski (260,5 kg) okazał się jeszcze za ciężki. W wyciskaniu sztangi leżąc uzyskał 115 kg. Martwy ciąg miał zadecydować o najwyższym stopniu podium. Eryk podjął próbę na 270 kg, co dawałoby mu złoty medal, niestety zabrakło centymetrów by ciężar został zaliczony. Bój ukończył z wynikiem 260 kg.