• 3
środa, 01 maj 2019 19:08

Wygrana Sparty!

Napisał

Piłkarze Sparty Augustów pokonali na własnym stadionie Tur Bielsk Podlaski 2:1. Mimo początkowych problemów augustowianom udało się pokonać rywali. Dzięki wygranej przesunęli się oni na 10 miejsce w tabeli.

Mecz dla gospodarzy rozpoczął się nie najlepiej. Już w 6 minucie spotkania pięknym uderzeniem z dystansu popisał się zawodnik drużyny przyjezdnej. W pierwszej połowie wyraźną przewagę mieli piłkarze z Bielska Podlaskiego. Dopiero w drugiej części spotkania przebudzili się piłkarze Sparty. Tempo spotkania wyraźnie wzrosło - od razu zaowocowało to sytuacjami bramkowymi. Jedną z nich, w 73 minucie na bramkę zamienił Wielgat. Sześć minut później Sparta wyszła na prowadzenie po trafieniu samobójczym. Do końca spotkania nie zabrakło emocji, w ostatniej akcji meczu rzut wolny z 25 metrów mieli przyjezdni, jednak pewną obroną strzału popisał się bramkarz augustowian, który, co warto nadmienić - zanotował w całym spotkaniu kilka świetnych interwencji.

Po meczu wypowiedział się dla nas Rafał Harasim, trener Sparty Augustów:

"Cieszą nas trzy punkty. Dzięki temu złapiemy oddech. Samo spotkanie w sobie było bardzo ciężkie. Udało się jednak wygrać mimo problemów kadrowych, które trapią nasz zespół."

Kolejne spotkanie Sparta rozegra dopiero 12 maja. Wówczas na wyjeździe piłkarze z Augustowa zmierza się Spartą 1951 Szepietowo.