• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 07 maj 2019 13:01

Pobiegli w półmaratonie

Napisał

Podczas białostockiego niedzielnego półmaratonu biegało niemal 3300 osób. W pierwszej trzydziestce znaleźli się biegacze z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy jednocześnie rywalizowali w ramach własnej formacji.


Tegoroczny, niedzielny 7.PKO Białystok Półmaraton (05.05.2019), był okazją do pobicia kilku rekordów. Po pierwsze do mety dodarło 3288 biegaczy, w tym 69 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy biegli z numerami: 4001-4069. Padły też rekordy trasy dla wielu zawodników.
 
Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej, wystawiona przez 9 brygad, rywalizowała zarówno w ogólnej klasyfikacji – jak również w ramach równocześnie odbywających się Zawodów o Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Niedzielny półmaraton odbywał się na dystansie 21,0975 km (posiadającej atest PZLA oraz IAAF).  Najlepszym wśród żołnierzy okazał się st. szer. Paweł Grygo z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Warto przypomnieć, że na swoim koncie ma już spory sukces z końca 2018 r., kiedy to w II Biegu Terytorialsa zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej 40+ na 17 km. Jak sam wspomina półmaraton był sporym wyzwaniem:

To był pierwszy bieg po pięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. Jednak znajomi, żołnierze, mieszkańcy Białegostoku zagwarantowali doping, który mnie niósł do mety. Cieszę się, że udało się wywalczyć zarówno I miejsce w kategorii indywidualnej i w drużynowej.

Jak podkreślił szef sekcji szkoleniowej w 11 blp ppor. Piotr Workun: czasy z półmaratonu dla wielu żołnierzy 1PBOT, były najlepszymi wynikami jakie osiągnęli do tej pory.

Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej trafił do gospodarza zwodów – 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zarówno w kwalifikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Wyniki – podium:
Klasyfikacja drużynowa:
1.       1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej
2.       4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT
3.       2 Lubelska Brygada OT

Klasyfikacja indywidualna:
1.       Paweł Grygo (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej), czas: 01:17:06
2.       Tomasz Buksa (11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej), czas: 01:17:44
3.       Adam Szydlik (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej), czas:  01:19:53

 

Źródło: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot