• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 07 maj 2019 13:01

Pobiegli w półmaratonie

Napisał

Podczas białostockiego niedzielnego półmaratonu biegało niemal 3300 osób. W pierwszej trzydziestce znaleźli się biegacze z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy jednocześnie rywalizowali w ramach własnej formacji.


Tegoroczny, niedzielny 7.PKO Białystok Półmaraton (05.05.2019), był okazją do pobicia kilku rekordów. Po pierwsze do mety dodarło 3288 biegaczy, w tym 69 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy biegli z numerami: 4001-4069. Padły też rekordy trasy dla wielu zawodników.
 
Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej, wystawiona przez 9 brygad, rywalizowała zarówno w ogólnej klasyfikacji – jak również w ramach równocześnie odbywających się Zawodów o Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Niedzielny półmaraton odbywał się na dystansie 21,0975 km (posiadającej atest PZLA oraz IAAF).  Najlepszym wśród żołnierzy okazał się st. szer. Paweł Grygo z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Warto przypomnieć, że na swoim koncie ma już spory sukces z końca 2018 r., kiedy to w II Biegu Terytorialsa zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej 40+ na 17 km. Jak sam wspomina półmaraton był sporym wyzwaniem:

To był pierwszy bieg po pięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. Jednak znajomi, żołnierze, mieszkańcy Białegostoku zagwarantowali doping, który mnie niósł do mety. Cieszę się, że udało się wywalczyć zarówno I miejsce w kategorii indywidualnej i w drużynowej.

Jak podkreślił szef sekcji szkoleniowej w 11 blp ppor. Piotr Workun: czasy z półmaratonu dla wielu żołnierzy 1PBOT, były najlepszymi wynikami jakie osiągnęli do tej pory.

Puchar Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej trafił do gospodarza zwodów – 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zarówno w kwalifikacji indywidualnej, jak i drużynowej.

Wyniki – podium:
Klasyfikacja drużynowa:
1.       1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej
2.       4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT
3.       2 Lubelska Brygada OT

Klasyfikacja indywidualna:
1.       Paweł Grygo (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej), czas: 01:17:06
2.       Tomasz Buksa (11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej), czas: 01:17:44
3.       Adam Szydlik (1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej), czas:  01:19:53

 

Źródło: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
DANBUS
Agro
Foto Bajka - Fotograf
Opał klasy PREMIUM
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
GENERALI