• 1
  • 2
poniedziałek, 20 maj 2019 10:28

Międzynarodowe zawody pływackie w Suwałkach

Napisała

W dniach 18.05.-19.05.2019r. odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora OSIR w Suwałkach.

 

W imprezie wystąpiło blisko 300 osób z klubów naszego województwa, a także z Wilna i Alytusa.

UKS „Pływacy” reprezentowało 5 zawodników, którzy z tak silnie obsadzonych zawodów, przywieźli do Augustowa 12 medali.

Patryk Ciećka zdobył aż 6 medali ( 5 srebrnych i 1 złoty) i w klasyfikacji generalnej uplasował się na 2. pozycji w kat. OPEN.
Malina Madden, startująca w starszej kat. wiekowej, wywalczyła bardzo cenne trofea - 2 srebrne i 1 brązowy "krążek" .
Kuba Wasilewski, po ciężkich bojach w najbardziej obsadzonym roczniku 2007/2008 ( 65 zawodników), 3-krotnie stawał na 3. stopniu podium, w generalnej klasyfikacji zabrakło mu jednak kilku pkt. do miejsca wśród trójki najlepszych zawodników.
Świetnie zaprezentował się również Bartosz Chilicki (najlepszy zawodnik z rocznika 2008r.) oraz Michał Grzesiukiewicz, którzy musieli zmierzyć się w gronie starszych rywali.

Każdy z naszych zawodników ustanowił nowe rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje również fakt, iż chłopaki ( Chilicki, Wasilewski,Grzesiukiewicz,Ciećka) uplasowali się w punktacji drużynowej (tabela wielobojowa) na 3. pozycji wśród klubów z woj. podlaskiego (lepsi byli tylko chłopcy z Suwałk i Bielska Podlaskiego).

Do ciekawostek należy zaliczyć także fakt, iż Kuba Wasilewski uzyskał wśród wszystkich startujących zawodników i zawodniczek najwyższy uśredniony progres wyników (za 6 startów) wynoszący około 120% , a Malina Madden wśród pływaczek 112,5%, co przełożyło się na nowe rekordy życiowe.

Wielkie brawa i gratulacje należą się wszystkim zawodnikom oraz trenerom (Artur Paczyński i Michał Niedźwiecki) za świetne przygotowanie do zawodów i godne reprezentowanie naszego miasta. Podziękowania również dla rodziców za zaangażowanie w wyjazdy z dziećmi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.