• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 27 maj 2019 12:34

Sukcesy augustowskich lekkoatletów

Napisał
Sukcesy augustowskich lekkoatletów pixabay.com

Augustowscy lekkoatleci wzięli udział w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Podlaskiego. W imprezie, odbywającej się 25 maja, prawo startu mieli zawodnicy z roczników 2003-2005, którzy uzyskali kwalifikacje podczas półfinałów wojewódzkich z poszczególnych grup: północnej, południowej, zachodniej i centralnej.

 

Bardzo udany start zanotowali zawodnicy Ośrodka Lekkiej Atletyki w Augustowie i UKS Technik Augustów. Mimo że to początek sezonu, nie obyło się bez nowych rekordów życiowych.

Najlepszym rezultatem popisał się Paweł Kryszyn, zdobywca złotego medalu w pchnięciu kulą (15,68 m) oraz srebrnego medalu w rzucie dyskiem (51,21 m). Uzyskane wyniki rokują udany start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po srebrny medal sięgnęła również Paulina Haponik w biegu na 600 m (1:47,66).

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot