• 3
sobota, 08 czerwiec 2019 18:18

Bez szans w meczu z wiceliderem [FOTO]

Napisał

Sparta Augustów przegrała na własnym stadionie 0:3 z drużyną KS Wasilków. W meczu z wiceliderem IV ligi było widać wyraźne różnice w klasie obu zespołów.

Pierwsza połowa, podobnie jak całe spotkanie przebiegało pod dyktando gości. Swoją przewagę drużyną z Wasilkowa potwierdziła 26 minucie strzelając bramkę na 1:0. Goście, wyraźnie dłużej utrzymywali się przy piłce, prowadzili grę. Spartę stać było jedynie na nieliczne zrywy, dwa z nich przyniosły groźne strzały, jednak bez efektu w postaci bramek. Pod koniec pierwszej połowy, w 36 minucie, było już 0:2.

W drugiej części spotkania tempo wyraźnie spadło, przyjezdni zadowoleni z wyniku rozgrywali piłkę długimi minutami, nie pozwalając dojść augustowianom do głosu. W końcu, po koronkowej akcji gracze z Wasilkowa podwyższyli na 3:0. Do końca spotkania Sparta próbowała zdobyć bramkę honorową, ale bezskutecznie.

Po meczu wypowiedział się dla nas Rafał Harasim, trener augustowskiej drużyny:

"Uważam, że było dużo zaangażowania ze strony naszej drużyny. Nie można powiedzieć, że zagraliśmy zły mecz. Pierwsza połowa była bardzo dobra, niestety przytrafiły się nam dwa proste błędy. Myślę, że graliśmy dzisiaj z najlepszym zespołem w IV lidze."

W następnym tygodniu gracze Sparty udadzą się na wyjazd do Suwałk, gdzie zmierzą się z rezerwami tamtejszych Wigier. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (15.06) o godzinie 15:00.

Skład Sparty: Moldenhower, Chabasinski, Sakowicz, Ziarko, Wielgat, Niedźwiedzki, P. Zaniewski, Kopiczko, Sobolewski, Mickiewicz, Krupiński