• 1
  • 2
poniedziałek, 17 czerwiec 2019 13:40

Triathlon w Augustowie

Napisał

W niedzielę (16.06.) w Augustowie odbyły się zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon. Nie zabrakło zaciętych sportowych zmagań, które trwały od rana do wieczora.

 

W tym roku zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach - 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Były także sztafety i zawody dziecięce.

Wielu zadaje sobie pytanie, na czym w ogóle polegają takie zwody? Odpowiadamy. W ramach wyścigów na dystansie 1/2 zawodnicy muszą przepłynąć 1,9 km, przejechać na rowerze 90 km oraz przebiec 21,1 km. Pływanie odbywa się na otwartych akwenach: w jeziorze, morzu lub oceanie. Sportowcy mogą pokonać dystans dowolnym stylem pływackim. Po ukończeniu pływania następuje konkurencja jazdy na rowerze. Tu znowu zawodnik może sam zdecydować, czy woli jechać na szosówce, czy na rowerze górskim. Jednak w przeciwieństwie do innych zawodów rowerowych, uczestnicy tego wyścigu nie mogą sobie nawzajem pomagać, np. jechać za plecami innych w tunelu aerodynamicznym. Przepisy zawodów wyznaczają bowiem minimalny odstęp między zawodnikami na 10 m. Bieg zaś to klasyczny półmaraton.

Wyniki zawodów:
1/2 Ironman
- 1 miejsce - Olejnik Michał
- 2 miejsce - Davidnieks Artis
- 3 miejsce - Kaczyński Aleksander

1/4 Ironman
- 1 miejsce - Kalaszczyński Łukasz
- 2 miejsce - Szala Tomasz
- 3 miejsce - Najmowicz Paweł

1/8 Ironman
- 1 miejsce - Słupik Tomasz
- 2 miejsce - Witkowski Piotr
- 3 miejsce - Wojtyna Łukasz

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, gdyż samo ukończenie zawodów należy uznać za osobisty sukces.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.