• 1
  • 2
niedziela, 23 czerwiec 2019 18:11

Strongmani w Bargłowie Kościelnym [FOTO]

Napisał

Dziś (23.06.) w Bargłowie Kościelnym odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski Strongman. W akcji mogliśmy oglądać czołówkę polskich siłaczy. Gościem honorowym i sędzią podczas imprezy był wielokrotny mistrz świata i Polski, obecny zawodnik MMA i gwiazda federacji KSW - Mariusz Pudzianowski.

 

Tegoroczna obsada była wyjątkowo mocna, na zawodach zjawiła się czołówka polskich siłaczy. Z czołowych zawodników zabrakło Krzysztofa Radzikowskiego, który niestety na tydzień przed startem doznał kontuzji. Mimo to zdecydował się on na przyjazd do Bargłowa Kościelnego, gdzie został drugim obok Mariusza Pudzianowskiego sędzią.

W zawodach wzięło udział 8 zawodników. Mieli oni przed sobą 6 konkurencji. Nie zabrakło tradycyjnego spaceru farmera, martwego ciągu czy finału w postaci ładowania kamiennych kul na podesty. Nadmieńmy, że ciężary które dźwigali zawodnicy przekraczały nawet 300 kg!

Po sześciu wyczerpujących konkurencjach najlepszy okazał się Tomasz Ledeman. Drugie miejsce na podium zajął Grzegorz Szymański, z kolei na najniższym stopniu stanął Jakub Szczechowski.

Podczas imprezy nie zabrakło innych atrakcji. W przerwie między konkurencjami wszyscy mogli podziwiać zadziwiające triki piłkarskie w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego, jednego z najlepszych polskich freestylerów futbolowych. Zobaczyliśmy też pokaz Pole Dance w wykonaniu Laury Marcińczyk.

Na temat zawodów wypowiedział się dla nas wójt Bargłowa Kościelnego, Radosław Wawiórko:

"Pomysł na tę imprezę podsunął nam Grzegorz Skowroński, jeden z mieszkańców naszej gminy. Jak widać przyjęło się to. Jest to dobra promocja zarówno dla naszej gminy i samego sportu. Z roku na rok są dodatkowe atrakcje towarzyszące tej imprezie. Zwiększa się także liczba mieszkańców, którzy przychodzą na imprezę. Zresztą, odwiedzają nas nie tylko ludzie z naszej gminy."

W najbliższych dniach na naszych łamach będą mieli państwo okazje przeczytać rozmowę między innymi z Mariuszem Pudzianowskim. Bądźcie czujni!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.