• 4
poniedziałek, 24 czerwiec 2019 10:02

Wstydliwa porażka na zakończenie sezonu

Napisał

Nieudanie sezon zakończyli zawodnicy Sparty Augustów. W rozgrywanym w sobotę (22.06.) meczu ulegli na własnym stadionie drużynie KS Michałowo aż 0:5.

Początek spotkania zwiastował wyrównane spotkanie. W drugim kwadransie gry augustowianie stworzyli parę groźnych sytuacji, niestety nie potrafili ich zamienić na zdobycz bramkową. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło "niewykorzystane sytuacje się mszczą" i tak też było tym razem. Pod koniec pierwszej połowy po dwóch szybkich akcjach przyjezdnych zrobiło się 0:2. W tej sytuacji gospodarze nie potrafili się pozbierać do końca spotkania. Druga połowa była wyłącznie formalnością dla przyjezdnych, którzy kontrolowali przebieg spotkania dokładając kolejne bramki. Stanęło na 0:5.

O komentarz na temat spotkania poprosiliśmy Rafała Harasima, trenera Sparty Augustów:

"Powiem bardzo krótko, bo nie ma o czym na gorąco rozmawiać. Ten mecz jest podsumowaniem ostatniego okresu w jakim się znaleźliśmy. Duże braki kadrowe, do tego dochodzi brak systematycznych treningów."

IV-ligowy sezon Sparta zakończyła na 12 miejscu z dorobkiem 36 punktów. Już niedługo, na naszych łamach, szersze podsumowanie sezonu w wykonaniu augustowskich piłkarzy.