• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 06 sierpień 2019 10:28

Świetny występ augustowskich kajakarzy na Europejskich Igrzyskach Masters EMG Turyn 2019

Napisała
Świetny występ augustowskich kajakarzy na Europejskich Igrzyskach Masters EMG Turyn 2019 UM Augustów

W minionym tygodniu kajakarze z Augustowa wzięli udział w Europejskich Igrzyskach Masters EMG we włoskim Turynie. To cykliczna impreza rozgrywana co 4 lata w sportach letnich. W tej edycji wzięło udział ponad 8,5 tysiąca sportowców.

 

Edyta Dzieniszewska - Kierkla - zdeklasowała konkurencję w jedynce 1000 m jak i 200 m potwierdzając swój światowy poziom.

Duża niespodziankę sprawiła polska czwórka k4 w sprincie na 200 m w składzie: Marcin Garbacz, Karol Garbacz, Patryk Grygo i Michał Zwoliński (Olsztyn) wygrywając finał na tym dystansie. Sukces podkreśla historyczny fakt pokonania kajakowych potęg: Niemiec, Węgier, Anglii i Rosji. W konkurencji dwójek k2 200 m wystartowali Karol Garbacz i Marcin Garbacz -"Spartanie" zajęli drugie miejsce. W jedynkach męskich Polskę reprezentował Patryk Grygo, na obydwu dystansach 200 m i 1000 m zajmując bardzo dobre 3 miejsce i zdobył brązowy medal.

Na dystansie 1000 m augustowska czwórka męska, po bardzo ciężkim wyścigu do ostatnich metrów zajęła trzecie miejsce. Ciekawie wyglądała konkurencja k2 1000 m startujący w niej bracia Garbacz zajęli 2 miejsce.

Podczas zawodów w Turynie pojawiły się nowe trendy - kajakowy MIX kobiet i mężczyzn k2 i k4. Tu świetnie spisała się Edyta Dzieniszewska – Kierkla z Karolem Garbaczem wygrywając k2 1000 m oraz k4 1000 m w składzie z Patrykiem Grygo i Sandrą Skowrońską (Białystok).

Następny cel kajakarzy Sparty Augustów to Mistrzostwa Polski seniorów, gdzie oprócz tradycyjnych konkurencji pojawia się pierwszy raz MIX .

Augustowskim kajakarzom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów!

UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Zakład stolarski
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Drewno opałowe
Weterynarz
Wiwa
KA-MIX