• 2
poniedziałek, 26 sierpień 2019 11:59

Pewna wygrana Sparty

Napisał

Piłkarze Sparty Augustów pokonali przed własną publicznością Cresovię Siemiatycze 4:1. Augustowianie dzięki wygranej zajmują 4 miejsce w tabeli IV ligi.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już w 8 minucie na prowadzenie wyszli augustowianie po trafieniu Kopiczki. Mimo wyraźnej przewagi niespodziewanie to goście doprowadzili do wyrównania na pięć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Po zmianie stron piłkarze Sparty ewidentnie przyspieszyli tempo i rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. W 55 minucie spotkania gola dającego prowadzenie zdobył Stasiński. Gospodarze poszli za ciosem i 15 minut później wynik podwyższył Krupński. Rywali w 88 minucie dobił Jasiński. Wynik 4:1 idealnie odzwierciedlił to co mogliśmy zobaczyć na murawie.

Po meczu wypowiedział się dla nas Rafał Harasim, trener piłkarzy augustowskiej Sparty:

"Zagraliśmy kolejny niezły mecz. Cały czas przewazalismy i w pełni zasłużenie wygraliśmy mecz."

Już w najbliższą środę, w zaległym spotkaniu, Sparta zmierzy się na własnym stadioniez drużyną Dębu Dąbrowy Białostockiej. Pojedynek z niżej notowanymi rywalami to świetna okazja, aby na dłużej zadomowić się w czubie tabeli.

Skład Sparty: Sztukowski, Ziarko A., Sakowicz, Niedźwiedźki, Wielgat, kopiczko, Harasimowicz, Kamiński, Knoch, Stasiński, Krupiński

Strzelcy bramek: Kopiczko, Stasiński, Krupiński, Jasiński