• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 27 sierpień 2019 15:59

Augustowska kajakarka uhonorowana w Alei Olimpijczyków

Napisała
Augustowska kajakarka uhonorowana w Alei Olimpijczyków UM Augustów

W piątek, 23 sierpnia burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk uczestniczył w uroczystym odsłonięciu pamiątkowych tablic sportowców w Alei Olimpijczyków w WOSiR Szelment. To już trzecia edycja, podczas której uhonorowano ośmiu sportowców.

 

W tym roku uhonorowana została augustowska kajakarka Edyta Dzieniszewska-Kierkla. Wychowanka Augustowskiego Klubu Sportowego „Sparta” Augustów. Kajakarka wielokrotnie przywoziła z zawodów złote, srebrne i brązowe medale. Zdobyła mistrzostwo Europy w 2005 r., natomiast tytuł mistrzyni świata wywalczyła w 2014 roku. Dwukrotnie otrzymała tytuł Najlepszego Sportowca Województwa Podlaskiego.

W Alei Olimpijczyków można zobaczyć też inne kamienne płyty z nazwiskami wybitnych sportowców związanych z Augustowem m.in. Piotra Markiewicza, Adama Wysockiego i Marka Twardowskiego.

Fundatorem pamiątkowej tablicy był Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.


UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot