• 1
  • 2
  • 3
piątek, 06 wrzesień 2019 14:59

Nieczynny basen

Napisał

Augustowska pływalnia cieszy się niesłabnącą popularnością. Zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i szkół, które cyklicznie organizują tam zajęcia. Obecnie basen jest jednak zamknięty. Co jest tego przyczyną?

 

Na szczeście sytuacja nie potrwa długo. W dniach od 26 sierpnia do 15 września, obiekt augustowskiego basenu jest nieczynny. Obecnie wykoywane są tam drobne prace remontowe, które związane są między innymi z wymogami sanitranymi. Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, Andrzej Zarzecki, tłumaczy, że podobne sytuacje mają miejsce każdego roku w analogicznym okresie.

"Powodem tego, że obiekt basenu na ulicy Sucharskiego będzie przez trzy tygodnie zamknięty jest przerwa technologiczna, która odbywa się w tym okresie każdego roku. Głównym celem takiej przerwy jest wymiana całkowita wody w nieckach basenowych, co wynika z przepisów sanitarnych. Oprócz basenu nieczynne będą w tym czasie też pozostałe atrakcje, jakie oferuje nasza jednostka, np. siłownia. Termin przerwy w użytkowaniu, czyli ostatni tydzień sierpnia i dwa pierwsze tygodnie września nie jest przypadkowy. Bierzemy pod uwagę m.in. fakt, że w Augustowie jest już wtedy dużo mniej turystów niż w lipcu czy pierwszej połowie sierpnia, pogoda nadal umożliwia odpoczynek przy naturalnych akwenach a przede wszystkim dopiero rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wiemy, że szkoły przez pierwsze dwa tygodnie organizują swoje harmonogramy i trochę później zaczynają odbywać cykliczne zajęcia na pływalni. Po tym czasie dopiero istnieje potrzeba prowadzenia regularnych treningów, rozpoczyna się też najbardziej intensywny sezon pływacki."

Do pływania powrócimy więc już za nieco ponad tydzień. W następnym roku planowany jest szerszy remont pływalni, wiążące decyzje wciąż jednak nie zapadły.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot