Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 28 październik 2019 19:43

Posumowanie sezonu narciarzy wodnych UKS MOS Augustów

Napisała
Posumowanie sezonu narciarzy wodnych UKS MOS Augustów UKS MOS Augustów

Kolejny sezon za nami a wraz z nim kolejne wielkie sukcesy na koncie narciarzy wodnych Klubu UKS MOS Augustów. Podczas wszystkich tegorocznych startów narciarze z MOS-u zdobyli w sumie aż 53 medale w prestiżowych imprezach m.in. Pucharze Polski za motorówką, Pucharze Europy za wyciągiem, Mistrzostwach Polski za motorówką, Międzynarodowym Konkursie Skoków, Mistrzostwach Polski za wyciągiem, Mistrzostwach Europy za wyciągiem.

 

Najwyższe wyniki osiągnęli:

Zuzanna Polkowska – złota medalistka w Międzynarodowym Konkursie Skoków – Netta Cup, złota medalistka w skokach w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką, bezkonkurencyjna w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką w kat. 21lat zdobywając 4 złote medale (skoki, jazda figurowa, slalom, trójkombinacja), złota medalistka w skokach i slalomie w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, finalistka Mistrzostw Europy za wyciągiem w skokach Open – skacząc 39,8m zajęła V miejsce.

Erwin Zawadzki – wicemistrz Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem w skokach w kat. Open, srebrny medalista w skokach w kat. Open w Pucharze Europy za wyciągiem, finalista Mistrzostw Europy za wyciągiem w skokach Open (VI miejsce).

Konrad Oborski – złoty medalista w skokach w kat. 21 lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką, brązowy medalista w skokach w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką, brązowy medalista w slalomie w kat. 21 lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką.

Dominik Kisiel – złoty medalista w skokach w kat. 14 lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za motorówką.

Kacper Ułanowicz – złoty medalista w slalomie w kat. 19 lat w Pucharze Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem, brązowy medalista w slalomie w kat. 19 lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Mariusz Kwapień – brązowy medalista w trójkombinacji w kat. Open w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Kacper Klukowski – wicemistrz Polski w skokach w kat. 15 lat w narciarstwie wodnym za wyciągiem, srebrny medalista w skokach w kat. 15lat w Pucharze Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Maciej Piekarski – brązowy medalista w slalomie w kat. 15 lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, brązowy medalista w slalomie i trójkombinacji w kat. 15 lat w Pucharze Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Olaf Kwapień – brązowy medalista w skokach w kat. 19lat w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem, brązowy medalista w skokach i trójkombinacji w kat. 19lat w Pucharze Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem.


Ponadto wielkie brawa i gratulacje dla zawodników, którzy wywalczyli drużynowo pierwsze miejsce w kat. 21 lat (Zuzanna Polkowska i Konrad Oborski), drugie miejsce w kat. Do lat 17 (Kacper Ułanowicz i Olaf Kwapień), trecie miejsce w kat. Do lat 15 (Kacper Klukowski, Dominik Kisiel) i trzecie w kat. Open ( Zuzanna Polkowska, Konrad Oborski i Dominik Kisiel).

Wszystkie wyżej wymienione osiągnięcia nie byłyby możliwe do zrealizowania bez pomocy innych ludzi.

W imieniu Zarządu UKS MOS chcemy serdecznie podziękować Staroście Powiatowemu Jarosławowi Szlaszyńskiemu, dzięki któremu nasza młodzież może trenować za łodzią najlepszej jakości. Który we współpracy z Dyrektorem Zespołu Placówek Młodzieżowych Jarosławem Kwiecień umożliwia prowadzenie treningów, które przekładają się na osiągane przez naszych zawodników wyniki.

Gminie Miastu Augustów za pomoc finansową w realizacji zadań publicznych, dzięki którym nasi zawodnicy mogli wziąć udział w tegorocznych zawodach oraz mieli możliwość odbycia cyklu treningowego przed Mistrzostwami Polski i Grand Prix Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Wyrazy szacunku chcemy przekazać również Ministrowi Sportu i Turystyki, dzięki któremu mogliśmy zakupić zawodnikom nowy sprzęt.
Ponadto dziękujemy wspaniałym rodzicom bez których zaangażowania i wsparcia nasze dzieciaki nie miałyby tyle zapału do pracy. To dzięki Waszemu wychowaniu możemy wspólnie cieszyć się z ich sukcesów.

Gorące podziękowania należą się także darczyńcom, którzy chcieli wesprzeć finansowo naszą młodzież w zdobywaniu swoich marzeń i najwyższych miejsc na podium.

Jednak największe podziękowania, wyrazy szacunku i uznania chcemy skierować do naszych zawodników, którzy przez kilka ostatnich miesięcy wkładali ogrom serca i wysiłku, aby godnie reprezentować przede wszystkim siebie ale również Klub i Miasto Augustów. To dzięki ich ciężkiej pracy mogliśmy cieszyć się i doznawać tych wszystkich wspaniałych emocji, które towarzyszyły podczas tegorocznych zawodów. Jeszcze raz dziękujemy i czekamy na kolejny sezon pełen wyzwań!


Zarząd UKS MOS Augustów