• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
środa, 27 listopad 2019 08:28

Augustowianin na podium!

Napisała

W dniach 22-24 listopada br. w Szczecinie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu.


W zawodach uczestniczyło blisko 200 zawodników z 13 państw z całego świata w tym m.in.: Holandii, Danii, Indii czy Hiszpanii. Nasze miasto reprezentował zawodnik UKS "Pływacy" Augustów oraz START-u Białystok - Janusz Kondracki .

Augustowianin startujący w grupie niepełnosprawności S6,SB5 raz uplasował się na pierwszym miejscu podium na dystansie 50m stylem dowolnym wyprzedzając m.in: zawodnika z Uzbekistanu, trzykrotnie był drugi na dystansach 100m stylem dowolnym i 50 oraz 100m stylem klasycznym ustępując tylko srebrnemu medaliście Igrzysk Paraolimpijskich z Rio de Janeiro - reprezentantowi Holandii, a także raz wskoczył na trzecie miejsce podium w konkurencji 200m stylem dowolnym.

W klasyfikacji ogólnej za trzy najlepsze starty wśród zawodników z Polski, Janusz został Mistrzem Polski zdobywając 1571 pkt!

Nasz sportowiec trenował pod bacznym okiem: Artura Paczyńskiego, Jarosława Lewkowicza, oraz Michała Niedźwieckiego.

Wielkie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów! Dziękujemy!

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Mirage Boats
Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
KA-MIX
Drewno opałowe
DrewSot
Weterynarz
Biuro Rachunkowe [Kondracka]