• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 02 grudzień 2019 13:19

Podsumowanie sekcji kajakarskiej AKS Sparta

Napisała
Podsumowanie sekcji kajakarskiej AKS Sparta AKS Sparta

Końcówka roku to podsumowania . Wcześniej informowaliśmy o wynikach naszych narciarzy, a dziś podsumowanie sekcji kajakarskiej Augustowskiego Klubu Sparta.

 

Sparta i nasi kajakarze rozsławili nasz klub na najważniejszych imprezach w świecie . Klub Sparta był potęgą dzięki takim zawodnikom jak Piotr Markiewicz - dziś Wice Prezes Sparty . Adam Wysocki , który obecnie jest trenerem w Sparcie . Marek Twardowski , który po zakończeniu kariery odszedł od kajaków na chwilę aby być znakomitym komentatorem w TVP najważniejszych imprez w kajakarstwie. I nasza „ królowa kajaków ” Edyta Dzieniszewska –Kierkla, której kariera jeszcze trwa czego dowodem są tegoroczne znakomite starty. Trenerem Edyty jest Jurek Grąbczewski.

Nie można zapomnieć o trenerze dzięki któremu ww. zawodnicy osiągnęli takie wyniki . Andrzej Siemion bo o nim mowa wspiera naszych kajakarzy i zawsze można na niego liczyć. Warto też zwrócić uwagę iż zawodnicy którzy są już mastersami - byli czynni nasi seniorzy ; nie odstawili wioseł wciąż przyjemność im sprawia pływanie na wielu imprezach dzięki czemu mamy powody do dumy . I tu warto wymienić A. Wysockiego , Marcina i Karola Garbacza.

Dziś przyszłość Augustowskich „kajaków” to młodzi zawodnicy. I możemy patrzeć optymistycznie w przyszłość . Dzięki pracy A. Wysockiego i J. Grąbczewskiego nasi młodzi zawodnicy coraz częściej zajmują wysokie miejsca na najważniejszych imprezach w Polsce. I warto zapamiętać takie nazwiska jak : Mikołaj Walulik , Lukasz Barszczewski, Kacper Dubnicki , Grzegorz Trochim . Duży potencjał jest też w najmłodszej grupie dziewczyn.

Jak był dla augustowskich kajaków mijający rok ? Najlepiej o tym mówią nasi trenerzy :

Adam Wysocki
 „Zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych sezonów w wykonaniu Grzegorza Trochima. Złoty medal na Mistrzostwach Polski na 2000 m rozgrywanych w Poznaniu,  srebrny na Długodystansowych MP na 5 km w Wolsztynie. Oraz zdecydowane zwycięstwo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy C rozgrywanych we wrześniu w Augustowie. To tylko najważniejsze osiągnięcia w tym sezonie. Niezwykle okazały dorobek w tak młodym wieku.  Złoto dwójki Mikołaj Walulik i Łukasz Barszczewski na dystansie 500 m. Nasi juniorzy każdego roku dorzucają kolejne medale do swojej kolekcji. W startach na jedynkach zajmowali miejsca tuż za podium. Mikołaj na 500 był czwarty, Łukasz na 1000 piąty. Za nimi pierwsze powołania do kadry juniorów. W pełni zasłużone.
            Bardzo fajnie rozpoczyna się przygoda ze sportem najmłodszej grupy Młodziczek. W debiucie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy C dziewczyny jako najmłodszy rocznik wywalczyły medal brązowy i zajmując wiele punktowych miejsc znacząco przyczyniły się do pierwszego miejsca w klasyfikacji punktowej i nowego rekordu punktowego klubu. W przyszłym roku będą po raz pierwszy startowały w zawodach Mistrzostw Polski. Apetyty są olbrzymie.
            Warto też wspomnieć o sukcesie Faustyny Skorupy, która co prawda w tym sezonie reprezentowała barwy klubu Dojlidy Białystok, ale na co dzień, od samego początku kariery trenuje Augustowie. Wypożyczenie do zaprzyjaźnionego klubu podyktowane było chęcią startu w dwójce z Karoliną Karolczuk. Okazało się to świetnym rozwiązaniem ponieważ dziewczyny podczas Mistrzostw Polski Juniorów wywalczyły brązowy medal, który należy uznać za duży sukces. „

Z kolei Jurek Grąbczewski stwierdził:
„Rok 2019 uważam za udany zawsze mogło być lepiej jest trochę niedosytu z występów Edyty Dzieniszewskiej Kierkla złapała kontuzje na Mistrzostwach Polski w Poznaniu w pierwszym finale na 1000 m była pierwsza  ale najważniejszy był start na 500 m gdzie wystartowała ale ból uniemożliwił jej pojechać na 100 procent. Ostatecznie zajęła 4 miejsce przegrywając 0.02 s. Młodsi zawodnicy  Łukasz Barszczewski zdobywając zloty medal w dwójce jak również piąte miejsce na jedynce stanęli na wysokości zadania. Młodzicy     i dzieci startowali na swoim poziome zajmując czołowe lokaty jednak ja jako trener zawsze chciałbym żeby wyniki były jeszcze lepsze. Nie umiem spoczywać na laurach „

 

Źródło: AKS Sparta

 

Więcej w tej kategorii: « Mistrzostwa Województwa w pływaniu

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
DANBUS
Foto Bajka - Lustra
MIRAD - Bar przy kominku
Moringa (na widelcu)
Weterynarz
Drewno opałowe
KA-MIX
GENERALI