• 1
  • 2
sobota, 14 marzec 2020 11:09

Augustowski strongman na podium

Napisane przez KR

 W USA odbyły się kolejne zawody Arnold Sport Festival. Po raz kolejny wziął w nich udział Konrad Paszkiewicz, strongman z Augustowa. Zawody Arnold Amateur Strongman World Championships 2020 zaczęły się od oficjalnego ważenia zawodników. Konrad startował w limicie do 105 kg, a jego waga pokazała równe 104 kg. Następnie odbyła się odprawa, na której zostały omówione zasady rozgrywania konkurencji.

 

Pierwszego dnia zawodów (6 marca) odbyły się następujące konkurencje:

- Belka 136 kg na maksymalną ilość powtórzeń w czasie minuty,
- Ciąg na Axlu 285 kg x 3 powtórzenia plus sztanga 295 kg na maksymalną ilość powtórzeń do końca minuty.

Konradowi udało się zrobić 6 powtórzeń belką, tak jak było to w jego planach, dzięki czemu zajął w tej konkurencji 1 miejsce. W kolejnej rozgrywce było nieco ciężej.
„Jak Axel "nic nie ważył" i poszedł bardzo sprawnie, tak sztangę dwa razy wciągnąłem za kolano i nie mogłem dociągnąć. Z tym wynikiem zająłem w tej konkurencji 16 miejsce” – poinformował nas augustowski strongman.

Podczas rozgrywek dnia drugiego (7 marca) odbywały się konkurencje:

- Walizki 141 kg na rękę na odległość 18 m,
- Yok 355 kg na odległość 18 m.

„Walizki były inne niż w tamtym roku. Śliska i grubsza rączka, ale od tamtego czasu poprawiłem chwyt i nie było tak źle. Mój czas to 8.06 s i 2 miejsce. Druga konkurencja była dla mnie być albo nie być o wejście do finału! Zajmowałem ex aequo czwarte miejsce wraz z innym zawodnikiem i wszystko mogło się zdarzyć. Na szczęście wykręciłem czas 9.87 s i zająłem 3 miejsce w tej konkurencji, co pozwoliło mi wejść do finału z czwartego miejsca” – powiedział Konrad Paszkiewicz.

W trzecim dniu zmagań (8 marca) odbył się finał zawodów. Konkurencje, z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy to:

- Hantel 82 kg na ilość powtórzeń w minutę,
- Przyciąganie sań o wadze 626 kg.

W pierwszej konkurencji Konradowi udało się zrobić 8 powtórzeń, dzięki czemu zajął w niej 2 miejsce. Jeśli zaś chodzi o przyciąganie sań, to dla wielu zawodników okazało się to dużym wyzwaniem.
„Była to ciężka konkurencja, której nikt w kategorii do 105 kg nie ukończył. Mój wynik to 13,11 m, a wynik zwycięzcy to 13,72 m. Do mistrza świata zabrakło mi 62 cm. Ale taki jest sport, nie wybacza błędów” – skwitował Konrad Paszkiewicz.

W rezultacie zawody okazały się dla strongmana z Augustowa bardzo udane, ponieważ jako jedyny Polak stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.
Końcowa punktacja wyglądała następująco:

1. Gary Piotrowski - 20.24 pkt
2. Volodomyr Reksha - 19.64 pkt
3. Konrad Paszkiewicz - 19.39 pkt

W tym miejscu chciałbym podziękować sponsorom wyjazdu, bez których byłoby mi ciężko reprezentować nasz kraj: Restauracji "Zajazd WIWA", Składowi Budowlanemu Paszkiewicz Suwałki, firmie Budmar Mariusz Rajkowski, firmie Lowlanders Białystok, Ogródkowi Pod Jabłoniami, Polskiej Szkole Gastronomicznej, firmie Paweł Fitness World, firmie Floorpol LTD, firmie SEVAS, firmie Grafit Tomasz Krukowski, firmie Fizjoterapia Maciej Maksimowicz, dr Michałowi Maksimowiczowi oraz Miastu Augustów” – powiedział Konrad Paszkiewicz.

Serdecznie gratulujemy naszemu strongmanowi odniesionego w zawodach sukcesu i życzymy kolejnych owocnych potyczek.

Gruby Benek