• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 09 listopad 2020 21:19

Zakończenie sezonu narciarzy wodnych UKS MOS Augustów

Napisane przez RED

Kończąc dość trudny i dziwny sezon, w jakim w tym roku przyszło nam trenować i brać udział w zawodach chcielibyśmy podziękować całej naszej młodzieży za zaangażowanie oraz osobom i instytucjom, które wspierały naszych zawodników. Podsumowując tegoroczne zmagania chcemy przedstawić osiągnięcia naszej zdolnej młodzież z poszczególnych zawodów:

 Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką (jazda figurowa) – Skulsk - 5 medali (2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe)
Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem ( skoki, slalom, jazda figurowa, trójkombinacja i drużynowo) - Szelment - 29 medali (7 złotych, 9 srebrnych, 13 brązowych)
Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką ( skoki, slalom, trójkombinacja i drużynowo) – Augustów - 23 medale (9 złotych, 4 srebrne, 10 brązowych)

Na szczególne wyrazy uznania zasługują kadrowicze - Zuzanna Polkowska i Dominik Kisiel, którzy byli bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wiekowych oraz Zuzia dodatkowo w najmocniejszej kategorii Open. Bardzo żałujemy, iż w tym roku nie mogły odbyć się Mistrzostwa Świata i Europy, gdyż nasi zawodnicy stanowią od wielu lat trzon drużyny narodowej oraz typowani są do medali indywidualnych zwłaszcza w skokach. Każdy z naszych zawodników pokazał się z jak najlepszej strony zdobywając mnóstwo medali i przysparzając nam masy pozytywnych emocji podczas swoich występów. Brawa należą się całej ekipie: Mariuszowi Kwapieniowi, Jakubowi Sibickiemu, Konradowi Oborskiemu, Kacprowi Klukowskiemu, Maciejowi Piekarskiemu, Krzysztofowi Gąsiewskiemu, Julii Zawackiej, Zofii Olejnik, Igorowi Stepaniuk, Juliuszowi Rekuć.

Wszystkie sukcesy, które w tym sezonie osiągnęli nasi zawodnicy nie byłyby możliwe do osiągnięcia bez pomocy finansowej. W szczególności chcielibyśmy podziękować Staroście Augustowskiemu, który umożliwił i współfinansował prowadzenie treningów przygotowujących do tegorocznych startów. Jak również Dyrektorowi Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie – Jarosławowi Kwietniowi za wzorową współpracę i pomoc przy realizacji tegorocznych celów sportowych. Gminie Miastu Augustów, przy której wsparciu i współfinansowaniu zadania publicznego, zawodnicy mogli brać udział w zawodach wyjazdowych oraz odbyć obóz przygotowujący do Mistrzostw Polski za wyciągiem. Ponadto podziękowania należą się Ministrowi Sportu i Turystyki, który również współfinansował zadanie publiczne, którego efektem był m.in. zakup nowego sprzętu naszym zawodnikom.

Mimo tych trudnych czasów nasze dzieciaki pokazały hart ducha i chęć podnoszenia swoich umiejętności. Dziękujemy, że możemy z wami trenować i trzymamy kciuki za następny sezon.

 

Zarząd UKS MOS Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot