• 1
  • 2
wtorek, 15 czerwiec 2021 13:47

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie - start dziewczyn z AKS Sparta

Napisane przez RED
AKS "Sparta" AKS "Sparta"

Jak powiedział Adam Wysocki, trener Sparty: "Wracamy z Wolsztyna w wyśmienitych nastrojach. Dziewczyny dały czadu".

Mamy dwie wicemistrzynie Polski - Natalia Skowrońska w wyścigu młodziczek 2007 rocznik na 5000 m była o włos od złotego medalu, a Emilia Goworowska przepięknym sprintem wywalczyła srebro na 2000 m w roczniku 2009. Świetne zawody zaliczyły dwójki młodziczek. Milena Wysocka i Marysia Kotarska wywalczyły czwarte miejsce na 5000 m, a Emilia Rymarczyk i Ola Grochowska w tym samym wyścigu co prawda zaliczyły wywrotkę na ostatnich metrach dystansu, ale popłynęły niesamowicie ambitnie i były zdecydowanie najlepsze w swoim roczniku 2008. Jeśli dorzucimy do tego dwa zaskakujące czwarte miejsca seniorów - weteranów na 10 000 m W K1 Adama Wysockiego i K2 Adama Wysockiego i Karola Garbacza, to już wiadomo, skąd te dobre nastroje.

Podsumowując, daleka wyprawa do Wolsztyna na drugi kraniec Polski w woj. wielkopolskim pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą była udana.

„Bardzo dobry start naszych dziewczyn. Popłynęły znakomicie i jest to dobry prognostyk przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Poznaniu pod koniec lipca”.

Źródło: AKS Sparta

Taekwondo
Gruby Benek