• 1
  • 2
poniedziałek, 30 sierpień 2021 10:20

Mistrzowska drużyna narciarzy wodnych z MOS-u Augustów

Napisane przez RED
MOS Augustów MOS Augustów

W dniach 27-29.08.2021 r. w Augustowie odbył się Grand Prix of Poland oraz 26 Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za wyciągiem. W zawodach wzięło udział ponad 50 zawodników z 12 klubów, którzy rywalizowali ze sobą w 3 konkurencjach (slalom, skoki i jazda figurowa) w 4 kategoriach wiekowych: junior do 15 lat (U15), junior do 19 lat (U19) , Open oraz Senior powyżej 35 lat.

Podopieczni trenera Rafała Jerucia z MOS Augustów zdobyli w sumie 28 medali.

W Grand Prix 9 medali w tym 7 złotych i 2 srebrne oraz 16 medali indywidualnych w Mistrzostwach Polski (6 złotych, 4 srebrne, 6 brązowych) i 3 medale drużynowe (złoty w najbardziej prestiżowej kategorii Open, srebrny w U19, srebrny w U15).

Na szczególne uznanie zasługuje wyczyn Zuzanny Polkowskiej, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej Open zdobywając 4 złote medale we wszystkich konkurencjach oraz przyczyniła się do zdobycia I miejsca w drużynie w kategorii OPEN. W złotej drużynie OPEN znaleźli się również Mariusz Kwapień, Jakub Sibicki, Erwin Zawadzki i Konrad Oborski.

Pozostali medaliści:

Kacper Klukowski – I miejsce w slalomie, II miejsce w jeździe figurowej, skokach i w trójkombinacji oraz II miejsce w drużynie w kategorii U15,
Mariusz Kwapień - III miejsce w jeździe figurowej i I miejsce w drużynie w kategorii Open,
Kacper Ułanowicz - I miejsce w slalomie, III miejsce w jeździe figurowej i w trójkombinacji oraz II miejsce w drużynie w kategorii U19,
Jakub Sibicki - III miejsce w trójkombinacji I miejsce w drużynie w kategorii Open,
Erwin Zawadzki - II miejsce w skokach I miejsce w drużynie w kategorii Open,
Olaf Kwapień - III miejsce w trójkombinacji i II miejsce w drużynie w kategorii U19.
Konrad Oborski - I miejsce w drużynie w kategorii Open,
Zofia Olejnik – III miejsce w trójkombinacji i II miejsce w drużynie w kategorii U15,
Julisz Rekuć - II miejsce w drużynie w kategorii U15,
Igor Stepaniuk - II miejsce w drużynie w kategorii U19.

Poniżej szczegółowe wyniki w linku: https://www.iwwfed-ea.org/cableski/21POL002/

To nie koniec zmagań naszych zawodników w tym sezonie. W dniach 4-5.09 Ewin Zawadzki i Zuzanna Polkowska wystartują jeszcze w zawodach w Sosnowcu "Sosnowiec Jumps", a później na tym samym obiekcie - w najważniejszej imprezie w tym sezonie w Mistrzostwach Świata w kategorii Open (10-12.09). Z drużyny młodzików Kacper Klukowski wystartuje w Niemczech w dniach 23-26.09 w Mistrzostwach Europy Juniorów. W zawodach tych miała również wziąć udział nasza młoda, zdolna zawodniczka Julia Zawacka, jednak z powodu kontuzji nie będzie mogła wspomóc drużyny. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia a za naszych reprezentantów trzymamy mocno kciuki.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom obu augustowskich klubów oraz ich trenerom. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc i sponsorom za wsparcie.

 

Taekwondo
Gruby Benek