poniedziałek, 13 wrzesień 2021 13:31

Zawodnicy Sparty medalistami

Napisane przez RED
AKS "Sparta" AKS "Sparta"

Sztum był gospodarzem XXXV Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym. Trener  Adam Wysocki wraca z tych mistrzostw zadowolony. Jego podopieczni wypadli znakomicie zdobywając dwa złote i srebro i brąz.

I tak Złoty medal zdobyła Natalia Skowrońska rocznik 2007 w K1 na dystansie 9,6 km.

Na tym dystansie znakomicie zaprezentowała się Milena Wysocka zajmując V miejce, a o pechu może mówić Karolina Barszczewska, która nie ukończyła wyścigu mimo iż przez dług okres była w czołówce.

Drugie złoto zdobyła osada w składzie Aleksandra Grochowska i Emilia Rymarczyk rocznik 2007/8 w K2 na 9,6 km. Jak podkreślił trener Adam Wysocki, to była najmłodsza dwójka, a wygrała z duża przewagą.

W K1 3000 m Emilka Goworowska (rocznik 2009) zdobyła brązowy medal.

Srebrny medal w K1 na 16 km zdobył Karol Garbacz, a brązowy w super Maratonie Adam Wysocki.

MP w Maratonie są specyficzne, gdyż jako jedyne w trakcie każdego dystansu są tzw. "przenoszki", czyli zawodnik dopływa do brzegu wysiada z kajaku i musi przenieść kajak kilkanaście metrów i znów wsiąść i dalej płynąć . W zależności od dystansu tych przenoszeń jest od 1 do 8.

Gratulujemy dobrego startu zawodnikom Sparty – medalistom oraz całej naszej ekipie. Duży szacunek dla trenera - zawodnika Adama Wysockiego.

Źródło: AKS Sparta