• 1
  • 2
wtorek, 19 październik 2021 14:00

Augustowianka na zawodach w taekwondo olimpijskim

Napisane przez TŚ
Panther Academy Panther Academy

W dniu 16 października odbyły się w Olecku Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Wsród kilkudziesięciu zawodników w wieku 10-11 lat z pięciu województw: łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego, udział wzięła zawodniczka z Augustowa, zrzeszona w Panther Academy UKS Grab Janówka, Izabela Śpiczko.

Ranga zawodów spowodowała, że do Olecka przyjechały czołowe kluby z takich miast jak: Bydgoszcz, Toruń, Sopot, Białystok, Olsztyn, Kętrzyn, Morąg, Pisz i Olecko. Należy podkreślić, że jest to najważniejszy turniej w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Iza wywalczyła 2 brązowe medale: w dwuboju technicznym oraz kyrugi, czyli walki sportowej. W walce o wejście do finału w swojej kategorii przegrała z bardziej doświadczoną, o rok starszą i posiadającą wyższy stopień zawodniczką z Morąga (późniejsza złota medalistka). Brak doświadczenia spowodował, że decydujący punkt (walka zakończyła się wynikiem 5:4) przeciwniczka otrzymała w wyniku podyktowanej przez sędziów kary za wyjście naszej zawodniczki poza matę. Zadecydował tu brak doświadczenia i „obycia” na macie u Izy – jak mówi trener Kamil – dlatego tym bardziej szkoda przegranej walki. Były to pierwsze zawody Izy, które zaliczały się do rankingu w Polskim Związku Taekwondo Olimpijskiego. Warto podkreślić, że młoda augustowianka trenuje zaledwie od roku, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Podziękowania trenerce Martynie i trenerowi Kamilowi za przygotowanie do zawodów.

W zawodach w Olecku startowała jeszcze trójka zawodników z innych sekcji Panther Academy, którzy zdobyli miejsca na podium uzyskując srebrne i brązowe medale.

Wszystkich chętnych zainteresowanych taekwondo olimpijskim Panther Academy serdecznie zaprasza na treningi, które odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 18.15 (dzieci) i 19.00 (dorośli) w sali ZST przy ul. Tytoniowej 6 (kontakt: 694049620 - trener Kamil).

Opr. Tomasz Śpiczko

Gruby Benek