• 1
  • 2
wtorek, 23 listopad 2021 14:29

Kolejny sukces augustowianki w Taekwondo Olimpijskim

Napisała
Panther Academy Panther Academy

W dniu 6 listopada zawodnicy Panther Academy  z sekcji Taekwondo Olimpijskiego wzięli udział w Międzynarodowym turnieju Bydgoszcz Cup 2021. Pośród blisko 300 zawodników stanęła również nasza 14 osobowa reprezentacja klubu.

Po raz drugi na macie stanęli:

Augustowianka Izabela Śpiczko, kat. Młodzik, po raz kolejny spisała się na medal, utrzymała formę i tak jak na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Olecku, tak  i na Bydgoszcz Cup wywalczyła brązowy medal. Iza konkurowała na macie z doświadczonymi zawodniczkami z Bydgoszczy, Warszawy i Poznania. Walka półfinałowa była bardzo wyrównana. W regulaminowym czasie walki komputer i sędziowie wskazali na remis 5:5, jednak w dogrywce o wygranej przesądził jeden punkt, który spowodowany był otrzymaniem kary przez naszą zawodniczkę. Niestety tym razem musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Są to błędy wynikające z braku doświadczenia naszej młodej zawodniczki oraz małej ilości występów na zawodach wyższej rangi. Mamy jednak nadzieję, że „do trzech razy sztuka” i kolejne zawody zakończą się złotym medalem, czego bardzo życzymy.

Zawodnicy z okolicznych sekcji naszego klubu:

Rafał Balukiewicz, kat. Młodzik, po starcie na MMM w Olecku, wyciągnął wnioski i zrewanżował się pokonując zawodnika, który wcześniej pozbawił go finału. Po zaciętej walce, wygrał złotym punktem miejsce w finale, który później definitywnie wygrał 16:2.

Hubert Rudziewicz, kat. Kadet, zmierzył się z doświadczonymi zawodnikami, jak inni nasi adepci. Wywalczył sobie miejsce w finale, natomiast walkę finałową przegrał, tym samym zakończył swoją rywalizację zdobywając srebrny medal.

Nowy sezon startowy sprzyja kolejnym debiutom naszych zawodników:

Dawid Stasiński kat. Junior- srebrny medal,
Kinga Kutyło kat. Junior- brązowy medal,
Oliwia Deręcz kat. Junior- brązowy medal,
Bartosz Bacewicz kat. Junior- brązowy medal.

Determinacja i postawa naszych adeptów dobrze prognozuje na przyszłość.

Pozostali nasi zawodnicy spróbowali swoich sił na macie i poznali smak rywalizacji na turnieju. Jesteśmy przekonani, że to zmobilizuje nas wszystkich do jeszcze cięższej pracy na treningach i dalszych startów, które dadzą miejsca medalowe.

Życzymy kolejnych sukcesów!
Gratulacje!
Trenerzy Panther Academy

Gruby Benek