• 1
  • 2
czwartek, 16 grudzień 2021 14:53

Augustowscy taekwondziści tryumfują na zawodach w Olecku

Napisała
Panther Academy Panther Academy

27 Listopada w Olecku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w Taekwondo Olimpijskim. Augustowską sekcję reprezentowało 15 osób. Start w tych zawodach był niesamowicie udany, ponieważ zawodnicy z Augustowa wywalczyli aż 18 medali.

Izabela Śpiczko odnotowała swój już kolejny start. To bardzo intensywny okres startowy zawodniczki, która z zawodów na zawody wyciąga wnioski i poprawia swoje wyniki. Na tych zawodach Iza była w świetnej dyspozycji fizycznej oraz w doskonałym nastawieniu psychicznym na wygraną. Wszystkie walki od eliminacji po finał zakończyła przed czasem w pierwszej rundzie. Zdobyła złoty medal w konkurencji kyorugi, czyli w walce sportowej, oraz drugi złoty medal w dwuboju technicznym w konkurencjach sprawnościowych.

Wiktoria Bujnowska to kolejna podwójna złota medalistka mistrzostw rozegranych w Olecku. Zdobyła złoty medal również w konkurencjach sprawnościowych w dwuboju technicznym oraz złoty medal w kyorugi, pokonując zawodniczki w swojej kategorii wagowej, w pełnych emocji rundach.

Laura Bieńkowska w swoim debiucie w konkurencjach dwuboju technicznego od razu wskoczyła na najwyższy stopień podium, zdobywając swój pierwszy medal. I to złoty!

Patryk Rudnicki trenuje w klubie od niedawna, ale mimo to zaliczył na zawodach udany debiut zarówno w walkach, jak i w konkurencjach sprawnościowych, ponieważ zdobył na nich dwa brązowe medale. Warta uwagi była jego debiutancka walka. Można by powiedzieć, że skradła show zawodów. Patryk pokazał w niej prawdziwą duszę wojownika.

Mariusz Mikiel to złoty medalista w konkurencji kyorugi w kategorii dzieci. Mariusz w finale zmierzył się ze swoim kolegą klubowym, gdzie dzięki dynamicznemu stylowi walki zdobył przewagę punktową i wygrał.

Krzysztof Chmielewski w swoim debiucie stanął na podium na drugim miejscu, uzyskując srebrny medal w walce sportowej. Po precyzyjnym rozpracowaniu przeciwnika i dostaniu się do finału, trafił na bardziej zaawansowanego swego kolegę klubowego, któremu tym razem ustąpił miejsca na szczycie podium.

Dominik Filipow również na tych zawodach pierwszy raz stanął na macie i w konkurencjach sprawnościowych zdobył brązowy medal.

Julia i Natalia Malinowskie, jak przystało na bliźniaczki, przywiozły z zawodów po dwa brązowe medale. Zdobyły je w konkurencjach sprawnościowych, jak też i w walce sportowej.

Igor Bienasz, choć trenuje w naszym klubie niespełna kilka miesięcy, to już przywozi ze sobą medal z walk. Na razie brązowy.

Paweł Stefanowski swój pierwszy start może zaliczyć do udanych. Po zaciętych walkach stanął na drugim miejscu podium, zdobywając srebrny medal, jak również brąz w dwuboju technicznym.

Robert Stefanowski zdobywa brązowy medal w kyorugidal. Walki o wyższe stopnie podium pozbawił go bardziej zaawansowany i doświadczony kolega, zawodnik z macierzystego klubu.

Zawodnicy Panther Academy UKS GRAB w sumie zdobyli na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS 41 medali: 11 złotych, 13 srebrnych i 18 brązowych. Klub reprezentowało 39 zawodników. Nie wszystkim udało się zdobyć miejsca medalowe, jednak był to doskonały trening i lekcja rywalizacji z innymi zawodnikami z różnych klubów. Miejmy nadzieje, że udział w zawodach zapali w nich sportowego ducha rywalizacji i zmobilizuje do większej pracy na treningach.

Poza sekcją augustowską dorobek medalowy klubu powiększyły:

Sekcja Wiżajny – 13 medali, sekcja Słobódka/Szypliszki – 5 medali i Dubeninki - również 5 medali.

Wszystkim Zawodnikom życzymy wielu wspaniałych sukcesów i determinacji w dążeniu do mistrzostwa.

Trenerzy Panther Academy

Gruby Benek