• 1
  • 2
  • 3
środa, 15 lipiec 2015 16:47

Kolejne medale augustowskich sportowców

Napisała

Sezon dopiero nabiera rozpędu, a oni już mają się czym pochwalić. Augustowscy sportowcy, wychowankowie AKS Sparta, Edyta Dzieniszewska-Kierkla i Kamil Borysewicz, zdążyli już stanąć na podium na międzynarodowych zawodach. Kajakarska czwórka z Edytą w składzie zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Europejskich w Baku (Azerbejdżan) na dystansie 500 metrów, Kamil na początku lipca przywiózł zaś brąz z odgrywanych w Sesenie (Hiszpania) Mistrzostw Świata U21 w skokach na nartach wodnych.

Sukcesami podzielili się na konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Augustowie. – Zawsze robiliśmy podsumowanie na koniec sezonu, jednak osiągnięcia naszych zawodników skłoniły nas do tego, żeby zaprezentować ich dokonania tegoroczne i plany na przyszłość – rozpoczął spotkanie burmistrz, Wojciech Walulik, podkreślając, że sporty wodne są prawdziwą wizytówką miasta.

Sami zawodnicy zapewniali, że chcą promować Augustów. – Chcę to miasto wspierać swoją osobą, kiedy tylko mogę – stwierdziła Edyta Dzieniszewska-Kierkla, która przymierza się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio, gdzie zamierza celować w najwyższe podium. Jak zaznaczył trener kajakarki, przed nią duża szansa, ale też sporo przygotowań. Zawodniczka zapowiada już ostre treningi, zwłaszcza że czeka ją walka w mistrzostwach świata nie tyle o medale, co o kwalifikację na igrzyska. – To najtrudniejsze starty, jeżeli chodzi o konkurencję – zauważyła, dodając jednak, że cała osada nastawiona jest optymistycznie.

Jeśli zaś chodzi o Kamila Borysewicza, jego głównym celem w tym sezonie po udanym występie na Mistrzostwach Świata są mistrzostwa Europy za wyciągiem, które odbędą się na początku września w Niemczech (warto odnotować, że na tamtejszym akwenie Kamil wygrał w tym roku nocny konkurs skoków pokonując ubiegłorocznego rekordzistę świata). Z najbliższych imprez czeka go jeszcze Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych Netta Cup (1 sierpnia), choć występ przed augustowską publicznością będzie zależny od stanu zdrowia. – W pierwszym skoku eliminacyjnym na MŚ Kamil miał upadek. Po przyjeździe dowiedzieliśmy się, że ma złamane trzy żebra i naciągnięty mięsień skoczny brzucha. Na razie ma zalecony odpoczynek. Wygląda na to, że na Netta Cup będzie już w stanie startować, lecz niestety nie będzie mógł się do tego startu maksymalnie przygotować – poinformował trener młodego skoczka. Za to od razu po zawodach rozpoczyna trenowanie skoków za wyciągiem, aby jak najlepiej zaprezentować się na ME.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za realizację planów.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot