• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 11 sierpień 2015 09:48

Oliwia Kiołbasa Mistrzynią Polski w szachach

Napisane przez JK

W dniach 6-9 sierpnia w Katowickim Spodku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W zawodach wzięło udział ponad 900 zawodników. Szachy szybki były rozgrywane na dystansie 9 rund tempem 15 min + 10 s za ruch, natomiast szachy błyskawiczne na dystansie 11 podwójnych rund z tempem 3 min + 2 s za posunięcie.

Piętnastoletnia Oliwia Kiołbasa kolejny raz pokazała, że jest najlepsza w Polsce. Została Mistrzynią Polski do lat 18 w szachach szybkich i Vice Mistrzynią Polski w szachach błyskawicznych. To już kolejne zwycięstwa tej utalentowanej zawodniczki. Przypomnijmy, że w marcu 2015 w Karpaczu Oliwia została Mistrzynią Polski do lat 18 w szachach klasycznych, natomiast w lipcu zdobyła drużynowe Vice Mistrzostwo Europy oraz indywidualnie brązowy medal na pierwszej szachownicy.

Oliwia od lat jest w ścisłej czołówce juniorów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wielokrotnie zdobywała medale na Mistrzostwach Polski, Europy, a w roku ubiegłym została Vice Mistrzynią Świata do lat 14.

We wrześniu i październiku będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy i świata Juniorów. Wierzymy, że te Mistrzostwa przyniosą kolejne sukcesy naszej zawodniczce.

JK

Więcej w tej kategorii: « Białe żagle Nowy skład, nowa moc »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot