• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 24 sierpień 2015 11:28

Kwalifikacja olimpijska Edyty i rekordowy skok Kamila

Napisała

Sportowcy z Augustowa po raz kolejny udowodnili, że są w stanie osiągać wyznaczane przez siebie cele, nawet jeśli poprzeczka stawiana jest bardzo wysoko. Edyta Dzieniszewska-Kierklo dopięła swego i wywalczyła eliminację na Igrzyska Olimpijskie w Brazylii, Kamil Borysewicz oddał zaś najlepszy skok na świecie w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

W finałowym biegu rozgrywanych w Mediolanie mistrzostw świata w kajakarstwie, które były jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznej olimpiady, polska osada K4 w składzie Edyta Dzieniszewska-Kierklo, Ewelina Wojnarowska, Karolina Naja oraz Beata Mikołajczyk w wyścigu na 500 m wywalczyła czwarte miejsce. Dziewczyny, choć nie udało im się stanąć na podium (wygrała osada Białorusi, następna była ekipa Węgier, a na ostatnich metrach naszą osadę wyprzedziły Niemki), zapewniły sobie tym wynikiem start w Igrzyskach Olimpijskich. Te odbędą się już za rok w Rio de Janerio.

W miniony weekend sporą niespodziankę kibicom sportów wodnych sprawił również Kamil Borysewicz. Podczas zawodów z cyklu Pucharu Europy rozgrywanych w czeskim Havirovie na jeziorze Terlicko skoczył na odległość 64,90 metrów, czyli aż o 20 cm poprawił rekordowy wynik należący do reprezentanta Słowacji, Alexandra Vasko. Niestety homologacja akwenu sprawiła, że rekord ten nie jest oficjalny. Niemniej Kamil pokazał, że jest w stanie osiągać najlepsze na świecie rezultaty. Liczymy, że powtórzy swój wyczyn i w rankingu skoczków za wyciągiem będzie figurował na samej górze.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot