• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 13 wrzesień 2015 17:34

Biegiem przez Augustów

Napisała

Ponad 300 zawodników wzięło udział w V Budimex Półmaratonie Augustowskim. Do rywalizacji na dystansie 21,1 kilometrów stanęli najszybsi maratończycy z regionu, a także biegacze z Polski, Ukrainy, Litwy, Białorusi oraz Kenii. To właśnie ci ostatni okazali się bezkonkurencyjni i zdobyli najwyższe miejsca na podium.

Jednak nawet dla tych, którzy nie znaleźli się w ścisłej czołówce, bieg przyniósł sporo satysfakcji – dał możliwość sprawdzenia swoich sił i stanowił okazję do pobicia własnych rekordów. Warto też dodać, że odbywające się w Augustowie zawody były zakwalifikowane jako Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Półmaratonie.

Każdy pokonany kilometr cieszył zwłaszcza uczestników Biegu Charytatywnego towarzyszącego głównej imprezie, do którego, podobnie jak w latach ubiegłych, zgłosiła się liczna grupa augustowian w rożnym wieku. Włączając się w wydarzenie, przekuwali swą aktywność na złotówki. W ramach imprezy odbywały się także konkurencje dla młodzieży.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot