• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 15 wrzesień 2015 09:26

Przygotowania do startów

Napisała

W sobotę 12 września odbyło się w Olsztynie XXIII zgrupowanie przygotowujące miłośników karate do startów w międzynarodowych zawodach. Swoje umiejętności szlifowali tam młodzi sportowcy z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Z senseiem Waldemarem Matyką do stolicy sąsiedniego województwa pojechali Michał Koszycki, Błażej Chodorowski, Marysia Węgrzynowicz i Piotrek Warciński.

Zgrupowanie z udziałem około stu zawodników z dwunastu klubów północno-wschodniej Polski składało się z dwóch części. Pierwsza była czysto techniczna, z naciskiem na kata. Druga, z taktyki walki, a zatem pod kątem kumite, odbyła się z przeprowadzeniem 30 dwuminutowych walk. Nad całością czuwał shihan Jan Gruba (5 dan) z Warszawy oraz uczestniczący w zgrupowaniu trenerzy.

– Oczywiście wszystko było prowadzone pod kątem dalszych startów w roku treningowym 2015-2016. W najbliższych miesiącach czeka nas jeszcze wyjazd do Japonii na mistrzostwa świata open. W zanadrzu jest także Puchar Europy. Moi zawodnicy wystartują też w mistrzostwach Polski – podkreślił w rozmowie z nami sensei Waldemar Matyka z AKKK.

A już niebawem karatecy z Augustowa będą mogli sprawdzić się na międzynarodowym turnieju w Leżajsku, który rozpoczyna się 26 września. Trzymamy kciuki!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot