• 3
poniedziałek, 21 wrzesień 2015 13:44

Skoczyli po medale

Napisała

W niedzielne popołudnie (20 września) zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w narciarstwie wodnym za wyciągiem. Uczestnicy zawodów rywalizowali na jeziorze Necko w slalomie, jeździe figurowej i skokach. W tej ostatniej konkurencji w kategorii U19 wyśmienicie zaprezentowali się Augustowianie – bracia Erwin i Konrad Zawadzcy (MOS Augustów).

Skok na odległość 49,6 m dał Erwinowi pewne pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Europy. Rezultat 41,7 m Konrada zapewnił drugiemu z braci brązowy medal. Srebro zgarnął Juraj Kerpcar ze Słowacji (42,4 m w finale). Warto dodać, że już wyniki w eliminacjach (50, 2 m Erwina i 48,8 m Konrada) pozwalały przypuszczać, że duet z Augustowa ma szansę stanąć na podium.

W tej samej kategorii nieźle spisała się też polska drużyna, która wywalczyła srebro. Polacy uzbierali łącznie 6014,61 pkt. Punktowali: Zuzanna Polkowska, Idalia Woźniak, Mateusz Grzesiak, Krzysztof Kowalczyk, Konrad Zawadzki i Erwin Zawadzki. Miejsca na podium nasza ekipa ustąpiła tylko Białorusinom (8183,09 pkt). Trzecią lokatę z wynikiem 5704,54 pkt uzyskała ekipa niemiecka.

W klasyfikacji drużynowej na podium stawali również seniorzy, którzy wywalczyli brąz. Sięgnęli oni także po medale indywidualne – wicemistrzem Europy w jeździe figurowej został Michał Moś (Zefir Bytom), a w trójkombinacji (łączne noty za slalom, skoki i jazdę figurową) brązowy medal zdobył Jacek Naorniakowski (Slalom Warszawa).

W mistrzostwach wystartowało łącznie kilkudziesięciu zawodników z Austrii, Białorusi, Holandii, Niemiec, Izraela, Ukrainy, Słowacji, Czech, Wielkiej Brytanii i Polski.