• 3
wtorek, 20 październik 2015 14:23

Z tytułem mistrza

Napisała

Po tytuł mistrza Polski juniorów sięgnął w sobotę (17 X) Michał Koszycki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Powtórzył tym samym ubiegłoroczny sukces z tą jednak różnicą, że wówczas zdobył złoto w kategorii do 70 kg, a w bieżącym sezonie wywalczył je startując w wyższej kategorii wagowej (do 75 kg).

Na zorganizowanej przez Wielicki Klub Karate Kyokushinkai imprezie – XVI Mistrzostwach Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Kyokushin – zjawiło się 172 zawodników z 65 klubów. Augustów reprezentował Michał Koszycki. Z powodzeniem, bo stanął na najwyższym podium.

Swoją pierwszą walkę, z zawodnikiem z Ostrołęki, wychowanek AKKK wygrał przez ippon (pełny punkt). W półfinale spotkał się z karateką z Józefowa. Tym razem zdobył pół punktu przewagi, tzw. wazari, co dało mu szansę powalczenia o złoto. Podobnym wynikiem zakończył finałową walkę, w której zmierzył się z zawodnikiem z Ostrowi Mazowieckiej.

Dodatkowo startował w konkurencji kata. Nie udało mu się jednak znaleźć w ósemce, która wchodzi do rundy finałowej. Brakowało niewiele, bo uplasował się na 9 pozycji.

Jak wyjaśnił nam sensei Waldemar Matyka, trener augustowskiego karateki, Michał Koszycki nieprzypadkowo walczył w kat. do 75 kg. Właśnie w tej kategorii ma wystąpić na mistrzostwach świata, które czekają go już za niespełna miesiąc. – Już od paru turniejów Michał startuje w wyższej kategorii wagowej. Chodzi o to, żeby mógł oswoić się z zawodnikami w tej wadze przed startem w MŚ – usłyszeliśmy.

Do startów w turniejach przygotowują się też Marcin Sturgulewski i Adam Kawka. Już w najbliższą sobotę (24 X) czeka ich występ w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców. Marcin, który w ubiegłym roku wywalczył tytuł wicemistrza, wystartuje w kat. do 70 kg. Adam, dla którego udział w zawodach w tej grupie wiekowej będzie debiutem, powalczy w kat. do 65 kg. W ramach mistrzostw zostaną rozegrane trzy konkurencje – kata, kumite full kontakt i kumite lekki kontakt.