• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 12 listopad 2015 21:43

Z sukcesem z turnieju bokserskiego

Napisała

Sekcja bokserska Sztorm GO Augustów prowadzona przez Piotra Rułkowskiego coraz wyraźniej daje o sobie znać. Najpierw wicemistrzostwo województwa podlaskiego wywalczył Piotr Wielgat (w kategorii kadeci do 66 kg), a zaledwie przed kilkoma dniami po zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju "Złoty Żubr", jednej z największych imprez pięściarskich w naszym regionie, sięgnął kolejny zawodnik klubu, Michał Wieczorek (w kategorii młodzik do 62 kg).

Rozegrane w dniach 7-8 listopada zawody była to już XX edycja turnieju niegdyś odbywającego się w Białymstoku i zawsze z mocną międzynarodową obsadą. Po reaktywacji trzy lata temu i zmianie lokalizacji na Hajnówkę znowu zaczął przyciągać młodych pięściarzy. W tym roku wzięło w nim udział 73 zawodników z 17 klubów sportowych, w tym 4 zagranicznych (z Białorusi, Łotwy i dwóch z Litwy). Augustów reprezentował Michał Wieczorek, który stoczył zwycięski bój z Sebastianem Wawreszukiem z Unii Hajnówka. Piotr Wielgat, ze względu na brak przeciwników spełniających wymogi regulaminu PZB, przeprowadził walkę sparingową z zawodnikiem klubu Sudovia Litwa.

I choć padła wygrana, zdaniem Piotra Rułkowskiego jego wychowanków stać na więcej, bo nie chodzi tylko o zwycięstwo, a o styl, w jakim się je osiąga – Michał przed tym turniejem uczestniczył jedynie w międzywojewódzkich eliminacjach do MP w Elblągu, miesiąc temu. To był jego debiut. Posiada już niezłe umiejętności jak na tak krótki staż treningowy, bo trenuje dopiero około pół roku, z tym że nie potrafi sobie jeszcze radzić z tremą przedstartową i przez to w pełni nie wykorzystuje tego, co już umie. Znam Michała. Wiem, co robi na sali. Nie było tego w ringu. Podobnie z Piotrkiem. – wyjaśnia. – Boks, jak już nieraz wspominałem, to szermierka na pięści, to sport bardzo techniczny i taktyczny. Tu nie chodzi o to, żeby, mówiąc kolokwialnie, urwać łeb przeciwnikowi, a o to, by w sportowej rywalizacji go oszukać. Staram się uczyć swoich zawodników, że prawdziwy boks polega na tym, aby trafić przeciwnika i nie zostać trafionym samemu – dodaje. – Niemniej jestem bardzo zadowolony z tego, jak się Michał rozwija. Myślę, że jak będzie pracował tak sumienne jak do tej pory, to w przyszłym roku mamy szansę na start w imprezach centralnych. Głównym naszym celem jest pierwsze półrocze i mistrzostwa wojewódzkie, bo tam będzie można zdobyć kwalifikacje do MP. A wracając jeszcze do ostatnich zawodów, chciałbym podziękować burmistrzowi Augustowa za zakup atestowanego kasku i rękawic dla naszego klubu. To sprzęt niezbędny do startów na turniejach Polskiego Związku Bokserskiego

O wrażenia z turnieju zapytaliśmy również Michała Wieczorka. – Jestem połowicznie zadowolony z występu, ale cieszę się, że wygrałem. To w dużej mierze zależało od trenera. Bardzo mu za to dziękuję, bo dużo z siebie dał. Na przygotowania poświęcił nie tylko swój czas, lecz włożył w nie całe swoje serce. Motywuje nas i umie przemówić, by wziąć się w garść i iść przed siebie. Widzę po sobie postępy. I w pełni go rozumiem, to, że trzeba podejść do walk na spokojniej – stwierdził. – Wiem, jakie błędy popełniłem, i będę starał się ich więcej nie popełniać – podsumował z myślą o kolejnych zawodach.

A te czekają zawodników Sztormu GO Augustów już w najbliższą sobotę (14 listopada). W tym samym składzie jadą na Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Bokserski, który odbędzie się w hali OSiR w Suwałkach. – Oprócz pięściarzy wystąpią dziewczyny z kadry narodowej seniorek. Szykuje się naprawdę ciekawa impreza, w dodatku rzut kamienieniem od Augustowa. Warto skorzystać – zaprasza do udziału i kibicowania zwłaszcza augustowskim zawodnikom Piotr Rułkowski. Walki rozpoczynają się o godzinie 16.00.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot