• 1
  • 2
wtorek, 01 grudzień 2015 17:27

Walczył w Japonii

Napisała

W dniach 20-23 listopada odbyły się w Tokio XI Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin Open (Senior, Women's, Masters, Youth, Team Kata). W zawodach nazywanych przez gospodarzy małą olimpiadą karate wystartował wychowanek augustowskiego klubu, Michał Koszycki. Choć nie sięgnął po medal, stoczył wyrównaną walkę z Japończykiem, czym potwierdził wysoki poziom wyszkolenia.

Pojedynek z zawodnikiem gospodarzy był pierwszą walką Michała i decydował o przejściu do dalszych etapów zawodów. Niestety, mimo wyrównanego starcia na macie i braku wyraźnej przewagi żadnej ze stron sędziowie w ostatecznym werdykcie wskazali na Japończyka, który zakończył turniej z tytułem wicemistrza juniorów w kategorii -75 kg. Niemniej Michał Koszycki zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Kto wie, co by było, gdyby inaczej wyglądało rozstawienie zawodników. Z reguły bowiem pierwsza walka z reprezentantem gospodarzy, zwłaszcza gdy nie wykaże się w niej zdecydowanej przewagi lub nie zakończy jej nokautem japońskiego zawodnika, niesie za sobą niewielkie nadzieje na dobrą lokatę końcową. Jednakże, choć pozostał niedosyt, sam fakt powołania do kadry i możliwość reprezentowania Polski na zawodach tej rangi daje sporo satysfakcji i jest niewątpliwym wyróżnieniem.

Podziękowania za finansowe wsparcie wyjazdu na mistrzostwa sensei Waldemar Matyka z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin kieruje do: pani Krystyny Kozłowskiej (Balt Yacht), p. Huberta Roszkowskiego (Hanwer), firmy POM Augustów, p. Pawła Pawłowskiego (Eko-Dachy Krasne), Agencji Ubezpieczeniowej Dariusz Nerko i p. Dariusza Masiewicza (Piątki–Kalinowo) Arigato.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.