• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 03 marzec 2016 12:04

Trening pod okiem mistrzów i egzamin na czarny pas

Napisane przez AMK

Zawodnicy Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w 5th Fighters Camp & 2nd Young Lions Fighters Camp. Tegoroczna edycja tego prestiżowego międzynarodowego obozu szkoleniowego odbyła się w dniach 26-28 lutego w Nałęczowie. Wydarzenie zgromadziło blisko 300 zawodników z Algierii, Tunezji, Białorusi, Holandii, Niemiec i Polski.

 Zajęcia poświęcone głównie przygotowaniom pod kątem kumie (walk) odbywały się pod okiem czołowych zawodników świata. Prowadzili je sensei Makoto Akaishi z Japonii, trzeci zawodnik 41st All Japan Open, oraz sensei Goderzi Kapanadze z Rosji, wicemistrz świata karate Kyokushin i pięciokrotny mistrz Rosji. Nic dziwnego, że nie brakowało osób, które chciały skorzystać z ich doświadczenia i porad. Okazji nie przepuścili również reprezentanci AKKK, którzy pojechali na szkolenie ośmioosobową ekipą w składzie: Szymon Zawadzki, Olgierd Salik, Piotr Warciński, Paweł Milanowski, Kuba Tomkiewicz, Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik, sensei Waldemar Matyka oraz senpai Marcin Sturgulewski.

Dla ostatniego z wymienionych zawodników udział w obozie miał szczególne znaczenie. To właśnie na nim zdawał egzamin na stopień mistrzowski 1 dan. – Marcin w AKKK trenuje już 17 lat i startuje w zawodach z dużymi osiągnięciami sportowymi. Jest to druga osoba w 35 letniej działalności AKKK, która zdaje na tak wysoki stopień – mówi o swoim uczniu sensei Waldemar Matyka. Jak zdradza, testy sprawnościowe zaliczył śpiewająco. Czyżbyśmy zatem mieli kolejny czarny pas w Augustowie? Oficjalne potwierdzenie wyniku egzaminu ma przyjść lada dzień...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot