• 2
poniedziałek, 07 marzec 2016 17:45

Z Mistrzostw Województwa Podlaskiego z tytułami

Napisane przez AMK

Trzy tytuły mistrza i jeden wicemistrza oraz kwalifikację do Mistrzostw Polski wywalczyli w ubiegły weekend (5-6 marca) w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego pięściarze z sekcji Sztorm Go Augustów. Tym mocnym akcentem rozpoczęli sezon startowy.

Na ringu w Sokółce, gdzie odbywała się sportowa impreza, zaprezentowała się aż piątka zawodników trenowanych przez Piotra Rułkowskiego (łącznie w turnieju udział wzięło 62 pięściarzy z 9 klubów bokserskich). Sobota należała do chłopaków, w niedzielę finałowe starcia stoczyły dziewczyny. Na sześć odbytych walk zawodnicy augustowskiego Sztormu ulegli tylko dwa razy. Cztery wygrane batalie zakończyli przed czasem. Z kim skrzyżowali rękawice?

Izabela Fedoryczyk w półfinale i finale zwyciężyła zawodniczki klubu OSiR Suwałki. Obie pokonała przez TKO w pierwszej rundzie i tym samym została Mistrzynią Województwa Podlaskiego w kategorii wiekowej kadet do 48 kg.

Michał Wieczorek pokonał w finale zawodnika klubu Hetman Białystok. Został Mistrzem Województwa Podlaskiego w kategorii wiekowej kadet do 63 kg.

Po tytuł mistrza sięgnął również Mariusz Niedźwiecki, który zwyciężył w starciu z zawodnikiem klubu Tiger Łomża. Startował w kategorii wiekowej junior do 52 kg.

Aleksandra Szynka w finale kategorii wiekowej kadet do 54 kg przegrała z zawodniczką klubu Hetman Białystok. Wróciła z wicemistrzostwem.

Szczęścia zabrakło Piotrowi Wielgatowi. W ćwierćfinale kategorii wiekowej junior do 69 kg uległ zawodnikowi klubu OSiR Suwałki.

Warto wspomnieć, że w Sokółce oprócz pełnych ducha walki zawodników nie zabrakło sympatyków pięściarstwa, którym też udzielały się sportowe emocje. "Bardzo dziękujemy kibicom z Augustowa, naprawdę było Was słychać!" – komunikuje na swym fanpage’u załoga Sztormu. "Naprawdę Was widać!" – mogłaby brzmieć odpowiedź – "Robicie dobrą robotę, tak trzymać!"