• 3
środa, 09 marzec 2016 10:01

Drużyna na medal

Napisane przez AMK

Z pierwszym miejscem w klasyfikacji generalnej wrócili z turnieju o puchar burmistrza Zambrowa zawodnicy Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Na czołową pozycję pracowało dziesięcioro podopiecznych Waldemara Matyki. Zdobyli 5 złotych medali, 6 srebrnych i 1 brązowy.

Turniej odbył się 6 marca i zgromadził aż 350 zawodników z 25 klubów (oprócz polskich ekip wystąpiła drużyna z Białorusi). Była to druga edycja sportowej imprezy skierowanej przede wszystkim do początkujących adeptów sztuki karate – z pomarańczowym pasem. W tym roku rozszerzono jej formułę i zaproszono do startów także doświadczonych zawodników do lat 16, posiadaczy niebieskich i żółtych pasów. Wszyscy zawodnicy zostali podzieleni na poziom zaawansowania, kategorie wiekowe i wagowe.

Z AKKK w konkurencji kata w swoich kategoriach pierwsze miejsca wywalczyli: Wiktoria Nizio, Martyna Sturgulewska i Szymon Zawadzki. Srebrne medale zdobyli zaś Szymon Służała i Olgierd Salik.

W kumite na najwyższym podium stawali Paweł Milanowski i Olgierd Salik. Na srebrne krążki w tej konkurencji zapracowali Łukasz Rusiłowski, Szymon Służała, Oliwia Salik i Piotr Warciński. Trzecie miejsce zdobył Szymon Zawadzki. Bez medalu, ale z cennym doświadczeniem, wrócił z turnieju Marcin Wyganowski.

Kolejny weekend znowu zapowiada się pod znakiem karate. Tym razem występy zaliczą też starsi zawodnicy, którzy już 12 marca powalczą w Dobrym Mieście na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Życzymy udanych startów!