• 1
  • 2
  • 3
środa, 16 marzec 2016 13:43

Prym wiedli gospodarze

Napisane przez AMK

Dwie augustowskie drużyny, Dream Team i FC Śródmieście, spotkały się w finale rozegranych 13 marca IV Otwartych Mistrzostw Augustowa w Piłce Halowej. Tryumfowali zawodnicy Dream Team’u, którzy przez walki ćwierćfinałową i półfinałową przeszli jak burza (osiągając kolejno wynik 3:0 z białostockim Bialcanem, 6:2 z zespołem Dobroplast Zambrów) i zachowali na tyle sił, by ostateczne starcie zakończyć z przewagą bramkową 4:0.

Także Król Strzelców został wyłoniony ze zwycięskiego zespołu. Po tytuł sięgnęli ex aequo Rafał Harasim i Sebastian Radzio. Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik CDN Stoki – Marcin Putra, którego drużyna zajęła trzecie miejsce.

Niedzielne spotkanie było już ostatnim z tegorocznego cyklu turniejów piłki halowej organizowanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Zgromadził mocne ekipy z województwa (na mecze stawiły się zespoły z Białegostoku, Zambrowa, Stok). Po sportowe emocje do Augustowa przyjechali również goście z Druskiennik. Nasze miasto reprezentowały trzy drużyny: obrońca tytułu sprzed roku i zwycięzca ostatniego turnieju o puchar Burmistrza – FC Śródmieście, mocna ekipa Dream Team mająca na swym koncie wygraną w pierwszym turnieju o Puchar Dyrektora CSiR-u oraz zespół z II LO im. Polonii i Polaków na Świecie.

Organizatorzy poziom zmagań oceniają na bardzo wysoki. "Kibice zgromadzeni na hali w SP4 mogli oglądać ładne i składne akcje, efektowne bramki i parady bramkarskie" – relacjonują. Czas jednak wyjść już z hali. Kolejnych piłkarskich starć w tym roku można się więc spodziewać na Orlikach.

WYNIKI:

Półfinały:
CDN Stoki – FC Śródmieście 0:1
Dobroplast Zambrów – Dream Team 2:6

Mecz o trzecie miejsce:
Dobroplast Zambrów – CDN Stoki 1:2

Finał:
Dream Team – FC Śródmieście 4:0

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot