• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 11 kwiecień 2016 10:48

Ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Seniorów

Napisane przez RED

Augustowscy karatecy nie zawiedli swoich kibiców i w minioną sobotę (9 kwietnia) przywieźli dwa brązowe medale z rozgrywanych w Chełmie XLIII Wagowych Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyoukoshin.

Konkurencja była duża, do rywalizacji przystąpiło 110 zawodników z 51 klubów z całego kraju. Augustowski Klub reprezentowali Adam Kawka w kategorii do 65 kg i Marcin Sturgulewski w kategorii do 70 kg. Obaj zajęli trzecie miejsca. Marcin Sturgulewski po pięknych i widowiskowych walkach repasażowych dopiero w półfinale musiał uznać wyższość zawodnika z Warszawy, zwycięzcy tej kategorii wagowej. Walka półfinałowa była bardzo zacięta, niezamierzony faul na 15 sekund przed końcem tej walki wyeliminował Marcina. Dlatego pozostaje mały niedosyt.

Z medalu cieszy się także debiutant Adam Kawka, który od niespełna roku jest pełnoletnim zawodnikiem. Podjął wyzwanie stawić czoła najlepszym zawodnikom w kraju kategorii mężczyzn do 65 kg i udowodnił, że można. Walczył bardzo mocno i taktycznie, wygrywając walki eliminacyjne. Dopiero w półfinale, po zaciętej walce, Adam uległ zwycięzcy tej kategorii, zawodnikowi z Konstancina.

Mistrzostwa Polski dla Marcina Sturgulewskiego były też sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które odbędą się w bułgarskiej Warnie już 22 maja.

- Waldemar Matyka AKKK -

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot