Wydrukuj tę stronę
piątek, 22 kwiecień 2016 15:04

Wicemistrzowie z podlaskiego

Napisane przez IT
Wicemistrzowie z podlaskiego Zdjęcie: KW PSP w Białymstoku

W dniach 19-21 kwietnia odbyły się XXXIII Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej rozgrywane w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Drużyna z województwa podlaskiego powtórzyła ubiegłoroczny sukces zajmując wicemistrzostwo Polski.

Do tegorocznych finałów zakwalifikowało się 8 reprezentacji z siedmiu województw i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W składzie podlaskiej drużyny znalazło się 4 strażaków z Augustowa – Roman Roszkowski, Szymon Wróblewski, Mariusz Szlejter i Karol Dąbrowski. W fazie grupowej reprezentacja z województwa podlaskiego zdobyła komplet punktów wygrywając wszystkie mecze. W półfinale pokonała ubiegłorocznych mistrzów z województwa śląskiego. W meczu finałowym po wyrównanej walce, dopiero po tie-breaku musiała uznać wyższość przeciwnika i Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej trafił w ręce zwycięskiej drużyny z województwa dolnośląskiego.

Indywidualne wyróżnienia trafiły też w ręce augustowskich strażaków – za najwszechstronniejszego zawodnika mistrzostw uznany został Mariusz Szlejter a najlepszym libero Roman Roszkowski.