• 1
  • 2
piątek, 29 kwiecień 2016 16:19

Dookoła Europy przez Augustów

Napisała

Z lekkim poślizgiem spowodowanym warunkami pogodowymi, ale dotarł. Francuz Gerrard Proteau, nartorolkarz okrążający Europę, zaliczył kolejny etap podróży, na trasie której jako jeden z przystanków znalazł się Augustów.

Sportowiec wjechał do naszego miasta dziś (29 kwietnia) około godziny 15.00. Na odcinku z Białobrzeg do parku przy Starej Poczcie towarzyszyli mu młodzi nartorolkarze z Akademii Nart Biegowych Centrum Sportu i Rekreacji. Gościa przywitał także burmistrz Augustowa, Wojciech Walulik.

Francuz wraz z towarzyszącym mu w camperze pilotem w dalszą drogę wyrusza jutro. W najbliższych dniach odwiedzi Bakałarzewo i Giżycko. Jego ostatnim przystankiem w Polsce będzie Gorzów Wielkopolski, gdzie planuje dotrzeć 2 czerwca.

Rajd Dookoła Europy Gerrard Proteau rozpoczął 12 marca. Postawił sobie za cel pokonanie w 106 dni trasy liczącej 7350 kilometrów, która biegnie przez Francję, Włochy, Słowenię, Chorwację, Węgry, Słowację, Polskę, Ukrainę, Litwę, Łotwę, Estonię, Niemcy, Holandię i Belgię. Chce w ten sposób ustanowić rekord świata w długości jazdy na nartorolkach. Akcja ma jednak nie tylko wymiar sportowy, lecz także walor charytatywny – jest próbą uwrażliwienia społeczeństwa na choroby nowotworowe u dzieci.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.